| Bianca26bb a întrebat:

Cine stie trucuri cu carti, sa-mi explice si mie? Va multumesc mult happy

Răspuns Câştigător
| YepIsSuspended a răspuns:

Cauta pe www.google.ro la cum sa faci trucuri magice cuu carti si vei vedea acolo dar daca esti lenes uite:
http://www.paranormal.ro/magie.htm
http://www.ardei-iute.ro/trucuri.htm
http://www.emagie.ro/
eu cam atatea stiu:D

5 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Sunt multe big grin

| CriSslsa3 a răspuns:

Eu stiu foarte multe trucuri cu carti, iti explic la scoala sau pe afar'winking:*:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe care din ele vrei să ți-l explic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca mai toata lumea a jucat cel putin o data cu cartile de joc. Dar nu multa lume stie cate trucuri se pot face cu acestea. Am deschis acest topic in speranta ca veti contribui la aducerea de noi trucuri. Voi incepe eu cu un truc foarte simplu :

Cartile intoarse:
Alegeti dintr-un joc de carti cinci figuri, asezati-le pe masa, cu imaginea in sus si pe o singura linie. Anuntati-va ca veti pleca din camera unde se face experienta.
In timpul absentei d-voastra, o persoana oarecare din societate va rasuci pe loc una sau mai multe carti, fara a le intoarce insa imaginea. Revenind in camera indicati imediat cartile care au fost miscate.
Cum se explica?
Se stie ca toate cartile sunt taiate mecanic, fapt care face ca pe una din margini, cea superioara sau cea inferioara, sa aiba o banda mai larga intre margine si inceputul figurii.Stiind acest lucru aveti grija, cand asezati cartile pe masa, sa observati ca toate benzile largi sa se afle, de ex in sus.
Cand va reintoarceti, in camera n-aveti decat sa vedeti pe acelea ale caror benzi largi se gasesc in jos, pentru a recunoaste imediat cartile.

| cucubauuu a răspuns:

Nu prea poti explica... dar poti sa vezi pe you tube...sunt o gramada