| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca se poate asa ceva in Romania?
http://www.youtube.com/watch?v=bxYCh_p2Mjs
Este ceva logic in acest filmulet, Dar din cate am vaz eu in Romania nu exista logica.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La noi ar fi sărit ca viespile pe portmoneu.
Pa, pa.

| costymaximus a răspuns:

Fa asa ceva in Ferentari, in secunda doi ai ramas si fara pantaloni! Si nu numai acolo, furtul s-a generalizat in toata tara.

| cristiancristir a răspuns:

Nu e vorba de logica. In Romania sunt oameni saraci care risca sa ia un portofel decat sa moara de foame. In alte tari oamenii au bani si stiu ca nu merita sa mearga la inchisoare pentru cativa dolari sau euro cati sunt intr-un portofel gasit.

| m4them4tic a răspuns:

Probabil ca daca "portmoneu'" nu era amplasat in zona incercuita, se gaseau 2-3 persoane sa incerce sa il ridice.
La noi, portofelul putea fii "ascuns" intr-o cutie de sticla(transparenta) ca tot se gaseau 99 din 100 de persoane sa il faca proprietate personala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se va intampla niciodata asa ceva
mai ales in romaniawinking