| anonim_4396 a întrebat:

Cum a fost prima menstruatie?

18 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Intreab-o pe Evawinking

| cretzufinish a răspuns:

Rosie laughing Acum serios, ma speriasem un pic, nu stiam ce sa fac, dar am trecut repede peste moment pentru ca stiam despre ce e vorba de dinainte de la sora mea. Atunci a fost mare trauma laughing

| Tourniquet a răspuns:

Cu 3 zile inainte de Craciun. A fost funny. Era vreo ora 11 cand m-am trezit si am vazut chestria aia pe chiloti, n-am bagat-o de seama iar pe la ora 12 mergeam la magazin si cand m-am dezgravcat am chemat. o pe mama si mi-a zis ca mi-a venit ciclu'. Mi-a explicat, mi-a aratat cum se pune tamponul. A fost foarte tare deoarece ewu in ziua aia tot faceam "Sunt domnsioara!" rolling on the floor. Si aveam 10 ani si 4 luni. Acum, fac 11 peste 21 de zile. oh go on laughing.

| Andutsaa a răspuns:

A fost cum a fost, intr-o dimineata, buimaca, ma duc la toaleta si fara sa vreau ma uit si vad o pata rosie :-l, zic in gandu` meu "Opaa asta nu e bine"laughing, stiam ca trebuie sa vina, mama imi explicase totu`, iar eu din baie strig la mama "Mama adu`mi si mie un ta*pon ca mi-a venit menstruatia... a da si arata`mi cum se pune"laughing...la mine a venit devreme la 12 ani fara 4 zile big grin! La tine cum a fost?smug

| cerculetezburatoare a răspuns:

S-a-ntamplat cam pe la 4 dimineata sa-mi vina, dar ciudat este ca am avut un vis in care mi s-au derulat toate discutiile cu prietenele despre ciclu, toate discutiile cu mama despre adolescenta. Parca a fost un fel de advertisment acel vis, ca imi va veni happy

| fluturas a răspuns:

Foarte tare laughing nimic deosebit tongue

| SupraDozaDeVise a răspuns:

S-a intamplat acasa, eram pregatita.;-j
Nu m-a durut burta, spatele. nimic. #:-s

| Rukhsandra a răspuns:

Eram speriata de bombe nu intelegeam ce se intampla. I-am zis mamei si mi-a explicat ca e totul e ok

| melissa_3397 a răspuns:

Eu styam ca trebuie sa imi vina adica ma gandeam ca mna la mine a venit cam tarziu pe la 15 anihee hee in general nu aveam probleme cu "durutu de burta" asa ca am styut ca imi va veni. oricum eram pregatita si psihic si :material " laughing adica aveam la mine tot ce imi trebuia :-D... si m`a prin acasa asa ca :X am scapat ieftin laughing :-d

| Roz a răspuns:

Mi-a venit chiar de ziua unui coleglaughingeram acasa tocmai veneam de la scoala si vad o pata rosie imi iau absorbantul si gata, de fapt eram pregatita fiindca la sora ma geamana i-a venit mai repede dar cand am plecat la ziua colegului am ramas fara absorbante si mi-am pus servetelhappynu a fost deloc rau nu m-a durut nimic

| anika33 a răspuns:

A fost ok.imi venise fix de ziua mea la 13 ani.ma speriasem putin intr-adevar big grin...
Prima ta menstruatie cum a fost?happy

| anika33 a răspuns:

A fost ok.imi venise fix de ziua mea la 13 ani.ma speriasem putin intr-adevar big grin...
Prima ta menstruatie cum a fost?

| rosto a răspuns:

Eh, nu m-a durut burta, nu m-a durut nimic, si am simtit o "gadilatura". cand m-am uitat: minunea laughing nimic ciudat, s-a intamplat acasa. happy

| Rue a răspuns:

Credeam ca m-am **** pe mine rolling on the floor). Imi venise pe la 2 noaptea si m-am dus mai intai la sor'mea si ea s-a dus la mama, apoi mi-a explicat si eu am fost ceva de genu': "naaaaaa, de ce acum?"

| Chuchilili a răspuns:

Prima data am fost la toaleta si cand m-am sters cu hartia am vazut, in secretie un firicel se sange. Am ramas cam 'pokerface' pe urma seara cand am fost air la baie, m-am sters si am vazut o pata de sange. Si pe urma a doua zi era deja venita. =]

| Denisa445 a răspuns:

O.m.g ff ciudat. Sa întâmplat de curând acum doua luni deci mda... Era ora 11, eram la școală și era pauza. Am simțit ca și cum am făcut pe mine și m-am dus la baie. (ma durea burta de dimineață și credeam ca mam constipat?) oricum, când am ajuns la baie, na surpriza! Nu știam ce sa fac, mam îmbrăcat repede sa nu își dea seama cineva ce sa întâmplat și m-am dus sa îmi iau telefonul. Am sunat-o pe mama și am vb cu doamna (sunt încă a 4-a) și am plecat acasă. Apoi am stat în pat.

| Dyusha a răspuns:

Eram la scoala, ora de sport.( Noroc ca eram invoita si nu-l faceam smug ) cum ziceam, ora era ultima spre norocul meu. ma plimbam cu inca dou colege cand simt ceva umed in partea de joc. ma candeam ca oi fi transpirat, ca era ff cald, era vara. Simteam intr-un intruna umezeala si m-am cerut sa ma duc la baie. Cand am dat jos chilotei, BAM! minunea laughing aveam un absorbant in gentutza si mi l-am pus. noroc ca am fost pe faza ca alfel.
M-a tinut 5 zile iar ciclul meu este de 21-25 de zile.

| Didi1234567890 a răspuns:

Ciudată, alaltăieri seară am am fost la toaleta și când m-am șters am văzut în secreție puțin sânge. A doua zi pe la amuză după puțin efort, ce să vezi, lenjeria era plină de sânge. M-am dus la mama care mi-a dat un absorbant dar știam deja cum se pune, a mai venit puțin sânge dar azi nimic decât niște pete maro, acum nu știu de ce a venit doar o zi dar a fost prima decihappy