| Bibi_5122 a întrebat:

Cum decurge o zi obisnuita de scoala la voi? Nu uitati trivia/amuzantewinkinglove struck Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Pisicuța a răspuns:

Pe timpul asta cineva trebuie sa ma astepte la poarta sa ma darame.Apoi ceilalti ma asteapta pe scari si se duc repede la usa si ca de obicei vor sa ma "sperie".Ajung in banca si dau un "Neeeeeataaa" de se aude pan la tabla[stau in penultimele banci,lol]. Apoi incepe ora,colegu' de banca injura pixuri, mai bag o vorba cu colega[tot de banca]. Cineva se trezeste si spune o prostie, radem si apoi profu/profa rade si ea.In pauza ii vad pe cei la a-Va alergand pe hol si uneori, mai dau peste mine, de obicei e ud pe jos si aluncam pana la cealalta clasa si nimerim bot in bot cu usa.Incepe a doua ora, profu/profa zice ceva, noi nu o auzim doar notam pe acolo.O suna unu cu nr privat pe profa/prof si asa mai pierdem juma de ora.Paaauzzaaa,incep eu sa fac un fel de comic pe tabla,nimeni nu se prinde,apoi un coleg care mi-a vazut contul de TPU imi zice "cmf,mai Pisycutza cu doi de s sau z".Ca de obicei ii arunc o privire O_G. Apoi incepe gadilatul[eterna traditie].Vin alte ore si apoi acasa,unu mai aluneca pe scari, noi radem apoi vine vreo bataie cu zapada inainte sa plecam toti si gata, at home.

16 răspunsuri:
| Bya132 a răspuns:

De obicei ne certam pe mere si eugenii pe care le primi impreuna cu laptele si cornul.

| giuly a răspuns:

Dimineata ma trezesc
Imi vine sa-nnebunesc
Cesul suna tot mereu
Si e vai de capul meu!
Prima ora este mate
Dar pe noi ne doare-coate
Vrem sa o tiram acasa,
De triunghiuri nu ne pasa.
Balele ne curg pe banca
Cum poate scoala sa-ti placa
Cand ai profesori cretini,
Balene si babuini?
A doua ora romana
Vine val-vartej nebuna
Gata sa ne-asasineze
Sa ne ia pe toti de freze.
Chimia cu o drogata,
In ospiciu vrea bagata
Gura-i pute a c4c4t,
Copii a asfixiat.
Dupa e biologia,
Dar eu am plecat acasa ca ma plictisesc de moarte!
ps: stiu cum suna laughing

| Tourniquet a răspuns:

Ma trezesc pe la 8-8:30. Mananc, imi fac ce-a mai ramas din teme, mai stau pe PC dupa ma pregatesc de scoala.
Ajung la scoala, salut colegii, etc. La prima ore zici ca suntem anemici (vorba dirigintei), dam un "Buna ziua!" foarte lalait si pe silabe. Dupa, in pauza nimeni n-o mai asculta pe profesoara ca vrea sa ne dea tema... pleaca profesoara, noi incepem sa aruncam penare/carti/caiete/ghiozdane pe sus. Se suna. Vine urmatoarea ora, mai radem, mai face misto un coleg de maramuresenii zic "veghe" in loc de "vede" si noi avem un coleg in clasa cu numele de familie "Vede" si zice colegul ala "Inseamna ca ei zic Veghe Valentin?" si murim de ras de porcariile spuse de el.
Se suna, tot asa. Pauza cu corn si lapte. Incepem sa ne batem cu zapada in clasa, cu corn, cu lapte. Spargem cutiile de lapte, aruncam pe geam cu corn/lapte.
In ora la franceza la prapadim de ras ca unii nu stiu verbele nici acum. rolling on the floor Profesoara, foarte draguta si amuzanta imi zice mie "Cristinica, hai iubita corecteaz-o pe Iulia. " (sau pe nu stiu cine)
Radem si radem de proful de sport care e un batran si ne face "dobitoci, prosti, idioti" si ne da dracu. rolling on the floor
Dupa 4-5-6 ore iesim si noi. Atata harmalaie in clasa, un imens morman de hartii rolling on the floor, banci intoarse, catedra la fel...
Pe drum ne batem cu zapada [iarna], iar cand e cald alergam de tampiti. straight face

Asta fac eu cu colegii mei la scoala. xD

Răspuns utilizator avertizat
| LolaXLillyNuSpuneNimik a răspuns:

I don't want to see omfg da-mi add la is si iti povestesc toot

| unknown3243 a răspuns:

Ma duc spre alcatraz cu 300mph cu un un bmw m3 gtr ajung acolo imi sare o baba tupeista in fata ii dau un pumn si ii iau carja si o bat ajung acolo vad cancelaria si cand trec pe langa ea fug incep orele ies de la scoala ingorozit si ajung acasa.

| xAvrilx a răspuns:

Glume!
Exemple REALE!
1.Profabig grine aceea sarea e importanta.
Copilbig grin`na eu am citit undeva ca sarea contine sodiu si.[sodiu=substanta din transpiratie]
profa:Inteligent domnu' Corban, de acum cand tata iti cere o punga cu sare si nu ai chef sa mergi la magazin ii intingi un sub brat!
2.2 baieti in ultina banca.
Unul se trezeste in liniste totala:
Doamna! ziceti`i lui Tudor sa nu ma mai atinga pe fund de fund si sa ma ia de mana.
3.

profu` de mate impartea testele:"care`i asta? L..La.Labin?thinking Blah sabin.nu ssty cum se scrie nhumele tauuuu?laughing"
4."-Sergiu,dc stay cu Manuel?" "-Da` ce? v-am deranjat eu cumva?"
5.Profu` de mate imbracat la 4 ace, Dorian :" Dom` profesor, veniti de la o cununie civilasmugsmug" Profu: "Nu ma.vin de la o inmormantare.Dorian la tabla!"

| Alleecs a răspuns:

La ora de romana se dau cativa de 4.la ora de matematica exerciti de ne doare capu.la ora de fizica ne odihnim mai tragem un pui de somnlaughing.la ora de informatica ne jucam conter strike si la ora de biologie somn de voie( in pauze mai sarim pe banci, facem poze, si crede-ma nu tiai dori sa vezi cum arata clasa noastra dupa 5-6 orelaughing

| PikaRawrr a răspuns:

Pai o zi obisnuita la scoala e cam asa:
Intru pe poarta si ma uit la gardianu gras de pocneste si rad pe acolo
intru in clasa fara buna ziua (ca nimeni nu e atent) si iau loc in banca mea jegoasa de la copii de-a intaia
vine prima ora de mate.liniste ca in mormant
pauza! merg la 7A (eu sunt 5A) si stau cu fetele
iar ore...ma rog tot asa liniste de mormant pana la engleza(facem cu diriga bleah).eh...mai injuram (dar limitat ca avem camere de supravegheat) mai o bataie mai un pumn mai o imbratisare.si asta nu-i nimic
dar nu mai pot povesti ca as umple TPU!

| DyTz@ a răspuns:

Pai...vin la inchisoare (sc) imi mai bat joc de astia mici care sunt dimineata apoi ma cert cu monstri (profu de serviciu,secretara si babele de serviciu)sa ma lese sa intru in inchisoare, numa lasa ma duc cu niste prietene pana incep orele la un suc (avem cofetarie aproape de scoala) apoi cum e iarna cand iesim ne intalnim cu maimutele(baieti din clasa noastra)si cu bulgari lor de zapada (cand e cald ne batem cu baloane cu apa) apoi intram ori pe usa ori pe geam ca stam la parter si incepe rasturnarea bancilor, prima ora nu facem nimic apoi a doua panarama pana la penultima iar la ultima ora raman doar 4-5 copii ca restul chiulesc, apoi de la chiulit merg acasa la pc pana pe la 1 dupa la tv si dupa mai asc muzica pe mp3 si apoi adorm dimineata ma trezesc pe la 11 jumate apoi la pc si pe la 12 jumate ma pregatesc sa plec la inchisoare

| Madalina_2286 a răspuns:

Ajung la scoala unde ma intalnesc cu domnul gardian,care ma ia de par de fiecare data cand ma intalneste...apoi ma intreaba ce mai face mama...happy.Intram in clasa unde paraciosul clasei ma intreaba de ce am intarziat,cand de fapt am plecat cu el spre scoalastraight face.Apoi vine ora de matematica,unde profesoara cand ma vede ma scoate la tabla,unde ma fac de ras pentru ca sunt bata la matematicabig grin. Apoi, iesim afara unde stau cu prietenele mele. Dupa avem romana unde baietii fac un concurs care tine mai mult o melodie cat e profesoara in clasahappy.La ora de fizica baiatul din spatele meu vrea sa ma faca sa rad ca sa ma scoata la tabla, mai iau un 2 un 3 dar oricum nu conteaza,e foarte iertatoare! Apoi urmeaza pauza unde toata scoala sta la chiosc, pentru ca elevii de serviciu nu au chef sa se duca dupa corn si lapte. Apoi, eu cu prietenele mele mergem la clasa a-8-a unde ne mai pierdem timpul in pauze. Apoi, cand plecam trebuie ca una dintre noi sa se loveasca pentru ca un coleg are chef de glume si ne pune piedica. Apoi, mergem acasa unde nu trebuie sa lipseasca cel mai nebun coleg de clasa care fumeaza tot drumul spre casa si toti oamenii se uita la noi.Si ca intotdeauna, cea mai proasta colega de clasa ne paruieste! Cand ajung acasa trebuie sa imi fac temelestraight face.Cam asta ar fi o zi obisnuita la mine la scoalabig grin.

| TiKi_2597 a răspuns:

Da cine se mai duce la scoala? tongue Glumeamwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tocilar merge la scoala? eu ma sterg la fund cu ea

| Mentaa a răspuns:

Scoala...un lagar ruginit in care ti se injecteaza informatii inutile cu forta in creier... o_O Funda?

| paula_5458 a răspuns:

La ora de romana evaluare toti iau 4, 6.la matematica ne doare capul cu fractiile.la sport ne mai batem.la religie somn de voie in pauze mai cade un scaunn mai cade un copil mai vine o salvare asa decurge ct de cat.aia cu salvarea chiar se intampla!