| Anduciu a întrebat:

Cum intrebarea precedenta a fost refuzata pe motivul "continut obscen/ilegal", am sa intreb din nou, de data aceasta schimband categoria(care sper sa fie sesizata):
Cum e mai "convenabil" sa fii:nebun sau prost?
De ce?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Nebunia si prostia sunt privilegii ale acestei vietii, pe deoparte daca esti nebun esti mai toata viata fericit, traesti doar in lumea ta si nu trebuie sa faci nici un efort pentru a supravietui pentru ca se ocupa ceilalti de tine. Pe de alta parte a fi prost este la fel avantajos te multumesti cu putin, nu faci nici un efort sa fii altfel, gandeste altii si pentru tine si beneficiezi si de dictonul "fericit e cel sarac cu duhul". Marea problema este la cel ce se vrea si este normal ca are atatea probleme de carat in spatele lui, pe ale nebunilor, pe ale prostilor si pe ale lui insasi.

4 răspunsuri:
| asdffghjjkl a răspuns:

Nebun, deoarece nebunia se vindeca, prostia nu big grin

| RikarDo a răspuns:

E mai bine sa fii nebun daca te referi la modu' ala sa te faca sa razi, dar daca te referi la modul distrugere e rau, si e mai bine sa fi prost decat nebun la modul distrugere.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pros.pentru ca sa fii nebun, inseamna sa a un handicap. si nu cred ca ai vrea astahappy,,,