| SebyRufay a întrebat:

Cum ne dam seama din ce parte "bate vantul"?

Răspuns Câştigător
| Pitzipoanca a răspuns:

Metoda marinareasca. Umezesti un deget si il ridici. De preferinta aratatorul, dar se poate si cu mijlociul.

21 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

După culoarea alunelor.

| SuperMagicSmile a răspuns:

Te uiti la cel care sta cel mai incomod, sau care e rosu la fata..sigur din directia lui bate vantu`

Răspuns utilizator avertizat
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Faci ca indienii, bagi un deget in fund, il mirosi, pe urma il bagi in gura si il scoti si vezi unde se imprastie ce ai pe deget si inseamna ca vantul bate din cealalta parte

| Ashadow a răspuns:

Scuipi in sus si in functie de ochiul pe care cade scuipatul iti dai seama din ce directie bate vantul

| SoulEater11 a răspuns (pentru Ashadow):

Inteligent mai e sa te scuipi singur

| Ashadow a răspuns (pentru SoulEater11):

Mda si nu e deloc obsedat de anime-uri cineva care isi pune numele SoulEater.App 11 vine de la varsta pe care o ai corect?

| dragos9234 a răspuns:

Scoti organu` si dai drumu la pisulica.

| Fridăm a răspuns:

Îţi poţi da seama prin fooarte multe metode. Cea mai simplă, e să'l întrebi. Dacă nu răspunde, te uiţi unde cresc muşchii pe copaci. Dacă nu ai copaci la îndemână, aplică puţin ADN de maimuţă (salivă) pe degetul arătător şi ţine'l îndreptat înspre cer ca pe o... banană. Asta în cazul în care e vorba de brize. Pentru Crivăţ nu vei avea nevoie decât de paraşută.

| mola a răspuns:

Stiu.

Ca copii intrebari.

| 00AName00 a răspuns:

Dupa cum miros copacii.

| Weedier a răspuns:

Nu putem.

| Almássy a răspuns:

Bagi un deget in gura si il tii in aer si iti dai seama

| товарищ a răspuns:

Gainile sunt in calduri. Ele fac oua multe atunci ~ sarcasm ~. Scuipa-ti degetul si unde e repe te uiti d-acolo sa si acolo e rolling on the floor)

| SilentSuicide a răspuns:

Cauta pe google.

| amiX a răspuns:

Daca bate la fotbal o sa se auda un fel de gooooooooooool

| alex500 a răspuns:

Numai Chuck Norris stie!

| LiviuStefan a răspuns:

Uita-te la crengile copacilor sau daca esti pe o campie fii atent la iarba. Daca nu exista nici iarba rupe o ata de la o haina si tine-o sa atarne.Vezi unde se indreapta.big grin daca o ia spre stanga vantul bate din partea dreapta si invers.

| cipri1999 a răspuns:

Dupa cum te besesti

| PisutzaTha a răspuns:

Iti pui prietenii sa face un cerc, te bagi in mijloc, scuipi in sus si cine se trezeste scuipat in directia lui bate vantul:d

| SoulEater11 a răspuns:

Vantul nu bate pe nimeni din nici o directie happy.iei o frunza si o tii in aer.vantul vine din directia opusa celei in care se pleosteste frunza.