| Serena1993 a întrebat:

Cum se face prajitura cu banane?

Trivia/Amuzante

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tai niste puleti (vb lu mufla) in patru si blat: faina/apa/vanilie. amesteci si obtii prajitura cu puleti sau banane (cum vrei sa o denumesti)

10 răspunsuri:
| EvangelineDS a răspuns:

Uite reteta :
furi 4 oua o punga de faina una de zahar una de ulei si 8 banane
1.amestecale pe toate cu mixerul suficient cat sa imprasti toata faina pe pereti dar nu uita partea cea mai importanta in afara de a imprastia faina pe pereti este de a arunca si juma din compozitie petelevizor si calculato le dai foc cu benzina sau ti bricheta sub ele si prestoo. o placinta cuu banane
dar daca vrei reteta adevarata uiteo aici
am daruit-o de Mos Nicolae anticipat cumnatului meu care s-a declarat foarte multumit.
Blat
-60 g unt
-1/2 cup zahar brun
-2 banane coapte bine, zdrobite
-1 cup faina alba
-3/4 cup faina neagra
-1 lingurita praf de copt
-1/2 lingurita bicarbonat
-1/4 lingurita sare
-1 lingurita scortisoara
-2 oua
-1/2 cup smantana
-100 g cicolata neagra

Toping
-115 g unt
-3/4 cup zahar brun
-4 banane copte bine

Mod de preparare
1.Pentru aceasta prajitura aveti nevoie de o tava de sticla termorezistenta sub orice forma(eu am ales dreptunghiulara). Se prepara mai intai topingul care se va aseza pe fundul tavii.Se topesc 115 g unt si se adauga zaharul brun.Se lasa pe foc moderat pana se topeste zaharul.Se toarna caramelul obtinut in tava si se intinde pe toata suprafata.Se taie rondele cele patru banane si se aseaza deasupra cremei caramel.
2. Pentru blat se amesteca intr-un bol mare fainile cu praf de copt, bicarbonat, sare si scortisoara.Se bate untul crema impreuna cu zaharul brun.Se adauga ouale unul cate unul si se mixeaza dupa fiecare.Se pune smantana si bananele zdrobite la robot. Dupa ce s-au amestecat bine se incorporeaza si compozitia de faina.Se zdrobeste marunt ciocolata si se incorporeaza usor cu ajutorul unei palete de plastic.
3. Se toarna compozitia peste banane si caramel si se niveleaza.Se da la cuptorul preincalzit la 180 C pentru 45 de minute.Se scoate, se lasa la racit 10 minute si se rastoarna pe un platou.Se serveste calduta.
ok funda>?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei pe persoana fizica o banana, o tai, faci o pasta de dinti galbena pe persoana fizica, pui banana in ea cu tot cu coaja si pe persoana fizica pui la cuptor. Dupa ce se arde bine o scoti si o dai la caini!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de:
-banane
-cadravul lui Iustinel1999
-spirt
-faina expirata
-unt expirat
Amesteci bananele cu untul si cu Iustinel1999 si faina cu masina de tuns iarba vreo' 5 ore, astfel va avea un miros de mortaciune puternic.Il pui in cuptor la 1000 de Grade Celsius vreo' 10 ore si gata, ai o prajitura cu banane, rumenasmug.
P. S. : Nu iti recomand sa mananci asa ceva, doar imi gaseam o ocupatie pana vine pizza.

| nikolikky a răspuns:

Cu mango.

| Gentiana a răspuns:

Pai. iei bananele, le decojesti, le tai (sau le rupi, depinde cum preferilaughing ) si le pui in prajitura si GATA!laughing
Prajitura cu banane lungi e gatalaughing...ma chemi si pe mine cand o faciwinking laughing

| BruneTTe a răspuns:

Mananci banana si iti inchipui ca e prajitura. ca doar n-ai chef sa o faci laughing

| pwp a răspuns:

Ti-as spune, dar mai sunt si copii pe TPU big grin

bye-bye

| Andreias22 a răspuns:

Iei ceva prajit si-l bagi intr-o banana

| Băăă a răspuns:

Deci te uiti in chiloti la cineva, aduni... ce gasesti acolo, pui intr-o oala si voila! Prajitura cu pu... banane!

| AliceInMordor a răspuns:

Tu normal ai pune bananele in prajitura dar te-ai gandit sa pui prajitura in banana?