| DerHimmelSollWarten a întrebat:

Daca de la innot se slabeste, unde gresesc balenele? Dati si ceva argumente, sa ne mai amuzam un pic.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

E carnivora, daca ar fi ierbivora ar fi cu totul altceva.hee hee

9 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Asa e constitutia balenei si lor nu le trebuie cure, daca am fi toti la fel nici nu am mai incapea in bazinele de inot. laughing

| carminaburana43 a răspuns:

Balenele traiesc in ape reci.Nu ar rezista frigului de nu ar acumula un strat gros de grasime sub piele.Deci nu gresesc deloc.Cu cit un peste este mai mic ii trebuie un strat mai subtire de grasime dar balenele sunt pesti foarte mari deci normal au nevoie de mai multa grasime.

| Ana213 a răspuns:

Balenele nu gresesc, ele papa peste asta e meseria lor dc sa slabeasca? alea sunt balene somaleze laughing

| miauu a răspuns:

Am pus si eu intrebarea asta
http://www.tpu.ro/......-de-grase/

| Deea a răspuns:

Pot sa inoate si 10 ani incontinuulaughing
ca nu slabesc
Adica af fi ciudat sa vezi o balena slabalaughing

| dalea a răspuns:

Dar de unde stii tu ca daca balenele nu ar mai innota nu ar fi si mai grase?

| DerHimmelSollWarten explică:

Nu-i rau deloc!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebarea asta a mai fost pusă de cel puțin 100 de ori. Există search!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a zis ca balenele trebuie sa slabeasca? happy