| Andre a întrebat:

De ce murim? T/A

Răspuns Câştigător
| W1z4rd a răspuns:

Eu mor de ciuda, da' mie nu mi'e ciuda ca's eu mort, mie mi'e ciuda...ca's altii vii. happy

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a vedea si alte lumi

| DanyXhell a răspuns:

De batranete :]]!

| thekillerboyka a răspuns:

Pentru ca locul sufletului nostru nue e pe Pamant. Pentru mine aceasta perioada nedeterminata pe pamant e o testare, sunt tentat si atras sa fac rau, dar totus pot constietiza ca nu e bine si sa nul fac. Datorita faptelor vietii sufletul se va despatii de trup si va ajunge acolo unde ii este locul. Moarta nu inseamna sfarsit! Nu, nu inseamna deloc acelst lucru, ba chiar inseamna inceput. Inceputul vietii vesnice. Sa nu-ti fie teama de moarte si sa incerci sa fi cat mai supusa lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauze fizice... boli, accidente, varsta etc.

| Balboa a răspuns:

Deaia

| wolfy911 a răspuns:

De plictiseala.:d

| Awkesna a răspuns:

pentru ca asa e soarta noastra

| alexionut a răspuns:

Ca sa nu suprapopulam planeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explicatia actuala se gaseste in cazurile unei boli aproape incurabile: CANCERUL. Da, cancerul este rapsunsul : de ce imbatranaim si de ce murim. Cancerul nu este o boala precum gripa, ulcerul, apedicitia, sida, etc., de fapt cancerul nu este o boala, cancerul este o deficienta in aceea functie amintita mai sus: "multiplica_celula", functie care nu mai functioneaza bine si rezultatul intors este intodeauna egal sau mai mare decat "intrarea" adica acel ciclu devine infinit si celule se vor multiplica fara oprire; nu exista EOF (End-Of-line).

Asadar ca o chestie bizara, putem spune ca raspunsul la tinerete-fara-batranete se afla intr-o boala fara leac: CANCERUL. Daca mecanismele de multiplicare infinita ar fi descifrate atunci ar exista posibilitatea ca accea functie de replicare a celulelor sa fie "reparata" in acest fel incat eroare sa nu mai apara.
Moartea "naturala" se datoreaza procesului de imbatranire a organelor, proces cauzat de o "problema" de programare a genelor, numita "problema de multiplicare" sau mai bine zis: "problema replicarii sfarsitului de cromozom". O Celula cand moare, o alta celula (copie) este creata in locul ei, o replica de 99.999% insa nu 100%.

| Broadband a răspuns:

D'a prosti

| Criiiiiiiis a răspuns:

De foame !

| Eduard a răspuns:

De batranete, in cele mai multe... happy

| natalyia a răspuns:

Pentru ca asa vrea dumnezeu. daca adam si eva n-ar arfii mancat din marul ala interzis oameni ar fi fost nemuritori

| EuSiCuMine a răspuns:

Atunci cand au aparut primii oameni, Adam si Eva. ei erau fericiti iar D'zeu le-a spus sa nu asculte de cel rau pentru ca raul are multe fete. Dar ei, s-au lasat pacaliti si au mancat din marul acela si eu murit. De aia murim si noi, daca ei nu se lasau pacaliti, traiau vesnic si noi la fel. Dar asa a aparut iadul si raiul iar noi o data si o data ajungem in una din ele. Eu sunt sigura ca de asta murim pentru ca nea spus profesoara de religie la scoala in cl 4. Daca vrei sa afli mai multe poti intreba un profesor/profesoara sau chiar un parinte despre asta :*

| cristinamg a răspuns:

Pentru ca suntem oameni.
Pentru ca Dumnezeu ne iubeste si stie cand sa ne curme suferinta.
Pentru ca in acel moment este cel mai bun lucru care ni se poate intampla,altfel nu am mai muri.
Pentru ca totul are un sfarsit, inclusiv noi, oamenii si nu trebuie sa ne fie frica de acel sfarsit chiar daca avem 10 sau 80 de ani.
Pentru ca atunci cand von muri va fi mai bine si vom fi fericiti cu adevarat.
Pentru ca atunci vom trai pentru totdeauna alaturi de Dumnezeu.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

De batranete:::.

| Muflă a răspuns:

Dacă nu te băşeai puteam evita chestia asta...

| carminaburana43 a răspuns:

Desi ai pus intrebarea la trivia\amuzante nu o sa mai gasesti intrebarea la fel de amuzanta daca o sa-ti moara o sora,un frate, un iubit, o mama.un tata.Asta una la mina.Doi la mina cei care au raspuns la intrebarea ta in mod filozofic ii rog sa se uite la ce categorie a fost pusa intrebarea! Nu la stiinta filozofie ci la trivia amuzante.Deci domnisoara asteapata un raspuns amuzant. Pina nu loveste u apropiat al tau sau pina nu trece fiorul mortii f aproape de tine e foarte usor sa glumesti cu asa ceva.Dar dupa ce pierzi ce e mai important la tine in aceasta viata nu o sa mai gasesti niciodata amuzanta aceasta intrebare. Poate la cei ce pleaca e o trecere in alta dimensiune scaparea de suferinte Pamintesti dar pentru cei ramasi ramine o durere ce timpul nu atenueaza deloc.Pentru cei ramasi e cumplit.

| Mitsa a răspuns:

De mere

| Polaris a răspuns:

Pentru că Dumnezo' a rămas fără hârtie igienică şi ne ia pe noi în schimb.

| D0zzz a răspuns:

Din cauza lui Boc. :-

| DaVà a răspuns:

Ca sa merem la o bere cu pretinu' Satan...

| CoquineNoire a răspuns:

De ce ne naștem?

| Irw a răspuns:

Deaia happy

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ca sa intrebe AndreVreaUnPrietenAdevarat.


Dar de ce ai pus la T/A?
Daca o sa-ti moara cineva nu cred ca o sa ti se para amuzanta intrebarea.

| Tourniquet a răspuns:

Ca asa vrea Dumnezeu.
SIMPLU : ca sa murim. Ce dracu cautam in lumea asta oribila? straight face

| BruneTTe a răspuns:

De ciuda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mata

| Bya132 a răspuns:

De ciudă

Întrebări similare