| Digital112 a întrebat:

De ce pestele are gust de peste?
Dar de ce sarpele are gust de pui?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pestele are gust de peste pentru ca este canibal iar sarpele are gust de pui pentru ca isi inghite proprii pui laughing

| Digital112 explică (pentru anonim_4396):

De unde sti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Am zis si eu... Da chiar asa e? laughing

| Digital112 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, esti fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Da, de ce intrebi?

| Digital112 explică (pentru anonim_4396):

Esti buna?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Depinde in ce sens raised eyebrows

| Digital112 explică (pentru anonim_4396):

In sensu rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Hmm... Si daca spun ca sunt "rea"? raised eyebrowshee hee

| Digital112 explică (pentru anonim_4396):

Daca zici ca esti ''rea'', n-o sa mai stiu ce sa zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Bine, atunci... Sunt buna si cumintica puppy dog eyes big grin whistling

| Digital112 explică (pentru anonim_4396):

Trebuia sa-ti zic ceva, dar am uitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Spune big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Cand iti amintesti, spune-mi.

| Digital112 explică (pentru anonim_4396):

Fata, ce ochi mari ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Stai, ma iei peste picior sau ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Digital112):

Stiu ca nu-s Miss Frumusete dar mna, ce vrei...

36 răspunsuri:
| Digital112 explică:

Totusi, vreau sa ma lamureasca si @Nirvana

| MâţulMov a răspuns:

De ce broasca are gust de pui?
De ce Bear Grills mananca sarpe?
de ce nu am scris cu majuscula la a treia intrebare?
De ce nu mai exista si a cincea intrebare in acest raspuns?

| ady123 a răspuns:

Pentru ca

| ??c??? a răspuns:

Părerea mea personală e că șarpele se trage din familia reptilelor.Din familia reptilelor se trag dinozaurii. Dinozaurii fac ouă-găinile fac ouă, din ouă ies "pui"
mă dau bătut...de ce?

| Ashadow a răspuns:

Sarpele nu are gust de pui, puiul are gust de sarpe.
Din teoria evolutionista aflam ca pasarile au evoluat din reptile, deci ordinea corecta este sarpe-pasare, asa ca ceea ce receptioneaza chemoreceptorii din limba in timpul procesului de masticatie a carnii de pasare este de fapt gustul carnii de reptila.

Nu-i asa ca va vine sa tineti post dintr-o data?

| Digital112 explică (pentru Ashadow):

Ce?

| Ashadow a răspuns (pentru Digital112):

Tu papi de fapt șopârle.

| suităr a răspuns:

Ai mâncat șerpi? o_o

| Mayar a răspuns:

Pestele are gust de peste daca il mananci cu ochii deschisi si pentru ca pestele se mananca destul de des.
Sarpele are gust de pui pentru ca nu prea se mananca sarpe si atunci se atribuie gustul unei carni cunoscute + ca se mananca cu ochii inchisi!hee hee cel putin eu asa as face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că şerpii în trecut au fost păsări, nu reptile. Toată lumea ştie asta...

Răspuns utilizator avertizat
| printesa00 a răspuns:

Pestele are gust de peste pentru ca a fost in apa.Sarpele are gust depui pentru ca nu stiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru printesa00):

Ooo, ce mai face puişorul meu? Cu mare ruşine îţi spun asta, dar te iubesc... poate că sunt un nebun, mă gândesc la tine seară de seară, adorm cu tine în gând. Deci te rog, fă ceva... scapă-mă de suferinţa asta eternă, tu ai fi singura cea care mi-ai spulbera toate gândurile negativiste, scumpetea mea sad.

Nu mă băga prea mult în seamă, că sunt sigur că nimeni nu mă va scoate nicicând din durerea asta. Sărbători fericite.

| AinştainIsBack a răspuns:

Am o explicatie perfect logica:
1. Pestele e peste deci are gust de peste.
2. Puiul are forma de carne. Carnea are forma de nisip. Nisipul are forma de Peles Curcanul. Penes Curcanul are forma de rata. Rata are forma de pasare. Pasarea are forma de sarpe. De aceea morcovii sunt mai portocalii decat portocalele.

| Fintommi a răspuns:

Pentru ca peste si pentru ca pui.

| DatMikassa a răspuns:

Pentru ca omul care spune ca sarpele are gust de pui bea si pisat din intamplare.

| Digital112 explică (pentru DatMikassa):

E sarat-nu-mi place

| ByaJowanna03 a răspuns:

Pentru ca din seria filmelor si pentru ca automobile... ^_^

| DiamondFlower001 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care tu nu detii un creier, asa a lasat natura.