| anonim_4396 a întrebat:

Deci...TPU, am o nelamurire... Primii oameni pe pamant au fost Adam si Eva. Si ei au avut 2 fii Cain si Abel si cica au plecat in lume dupa femei, dar daca ei erau singurii oameni de pe pamant cu cine sau inmultit?
Sau Adam si Eva se presupune ca au trait 800 de ani, si ca ar fi avut mai multi copii, care s-au inmultit intre ei, asta inseamna ca ei practicau incestul corect?

15 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Deci.
1) Adam şi Eva au avut mai mulţi copii (Seth. etc.)
2) În acele vremuri, nu existau ''regului'' de genul ''interzis relaţile între rudele până la gradu N'' aşa că se înmulţeau între ei (înţelegi tu)
3) Practicau incestul,dar atunci nu era ''cunoscu'' sau catalogat aşa, fiind practicat.

*mă bucur că predau ora de religie, se vede că stau în prima banca*

| Pawesome a răspuns (pentru Musique):

*aplauze*, ajuta-ma si pe mine ca am si eu test

| Musique a răspuns (pentru Pawesome):

Îţi împrumut profesorul meu de religie.
Bonus, ai un loc în prima bancă, în faţă.*nu poţi refuza*

| Pawesome a răspuns (pentru Musique):

nu stiu cum o sa incapa profu tau in banca la test sa imi zica raspunsurile, da rezolv eu cumva

| Musique a răspuns (pentru Pawesome):

Dacă stai lângă credincioasa de mine, vei lua 10+

| Pawesome a răspuns (pentru Musique):

Yeee! Numa sa nu ne prinda ca profa are ochii de vultur

| VacutzaRoscata a răspuns:

De ce ai pus intrebarea tocmai la t/a? in locul tau as fi pus-o la Gastronomie

| Mişaaa a răspuns:

Azi dau test la religie...
Mulţumesc că mi-ai amintit. straight face

| Insomnii a răspuns:

Deci in concluzie erau incestuosi pam-pam una din marile intrebari din viata noastra a fost lamurita...

| Cristianne a răspuns:

Alta care nu știe să citească categoriile...straight face

| Pawesome a răspuns:

Deci,te rog sa te duci la alta categorie cum ar fi,, Religie"

| Mortich a răspuns:

Nu, nu practicau incestul corect, practicau incestul la greu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am o nelamurire... De ce ai postat asta la T/A si nu la Religie?

| JustLikeMe a răspuns (pentru anonim_4396):

Poi nu stiu...Ma asteptam sa primesc raspunsuri "la misto " intelegi tu...