| elena a întrebat:

Ginerele nu se prea intelegea cu soacra, avea tot timpul impresia ca atunci cand ii dadea de mancare voia sa-l otraveasca. Intr-o zi dupa o cearta amarnica soacra ii pune blidul cu mancare in fata uitandu-se urat la ginere mai ceva ca alta data. Ginerele precaut ia o bucata de carne din mancare si i-o sa motanului de sub masa, acesta mananca, ginerele asteapta si cand se uita sub masa, motanul era mort cu labele tepene in sus. Se infurie ginerele pe soacra pentru ca a vrut sa-l otraveasca si o omoara. Revine la masa si cand se uita sub masa ce sa vezi? continuarea o stiti voi si o astept cu nerabdare...

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Motanul spune: Ce-ai frate, nu mai stii de gluma?laughing

6 răspunsuri:
| elena explică:

Super "adina"..asta e ca si in bancul cu Ceausescu...la prezidiu alaturi EL si EA, sala plina cu membri de partid, pe masa prin fata EI trece un gandac mare la care EA striga "omoara-l, omoara-l", iar sala "si pe EA, si pe EA". Mai astept raspunsuri...

| elena explică:

Raspuns...Motanul ranjind si ridicand o laba ii zice: "Yes, yes, yes!"

| eu_4161 a răspuns:

Motanul, cu restul de mancare, statea intins si manca. El a lesinat zicandu-si:"Vai dar ce mancare buna face soacra!"

| eu_4161 a răspuns:

Super raspuns Adina...Ai ziso gluma supper tare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa vezi...motanul intinerit cu vreo 5 ani...laughing
Stiu si eu un banc cu soacre:
La tribunal:
- Esti acuzat ca ti-ai omorat soacra cu sânge rece. De ce ai facut-o?
- Nevasta-mea mi-a zis...
- Cum poti sa spui asa ceva, sotia ta îsi iubea foarte mult mama!
- Asa e, da' înainte de a pleca, în ziua respectiva, mi-a zis:
"Marcele, daca în timp ce doarme o deranjeaza vreo musca, n-o trezi, omoar-o!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ginerele se cearta cu soacra, si de ce s-a uitat urat la mancare cacand ia pus-o pe masa.