| EnaEly a întrebat:

Hey:* care este cel mai amuzant lucru care vi s-a intamplat in ultimii ani?!
intai am sa va povestesc eutongue
intr-o seara ma spuna niste prieteni sa ies pe afara ca nu ne-am mai vazut de mult. ei fiind la cea mai buna prietena. in fine, ma imbrac ma duc ma intalnesc cu ei [nu aveam de gand sa stau foarte mult stiind ca mama mea era oarecum suparata pe mine. si de aceea am preferat sa stam in apropiere sa nu plecam nicaieri], incepem noi si vorbim ca intre prieteni, timpul trecea.se face 00:00 si mie tot nu imi venea sa ma duc acasa.asa ca mai stau [bineinteles cu gandul la mama. ]cum nu eram foarte departe de casa. imi indrept privirea catre casa.cand la mine la poarta [stau la curte] vad pe cineva! imi anunt prietenii ca trebuie sa ma duc acasa, banuind ca mama a iesit sa vada pe unde sunt si cu cine;[nu imi trecea prin minte ca ma poate suna.] si asa plec spre casa. ajungand aproape de "mama" incep sa ii vorbesc, fiind foarte intuneric nu am reusit sa imi dau seama ca nu este mama decat in momentul cand m-am apropiat foarte mult de aceea persoana si nu vorbea care nu imi rapundea la intrebari. uitandu-ma atent la acea persoana observ ca are o masca pe fata [apropo infricosator de uratalaughing si avea un par foarte lung], oarecum speriata si nedumerita ca nu mi-a vorbit, nu mi-a raspuns la intrebari [il intrebam intr-una cine este si nimic], m-am intors la prietenii mei... spunandu-le ce am patit. Lor nu prea le venea sa creada. asa ca, i-am pus sa se uite atent sa vada cine e la mine la poarta.Toti stateau foarte seriosi si se uitau la persoana din fata portii mele care mai nou.incepuse sa danseze, care face diferite gesturi, se plimba in cerc, s-a dus la vecinu in curte, s-a urcat pe gard.etc Singurul lucru la care ma gandeam era cum ma mai pot duce acasa acumlaughingnu stiam cine e tignitul alalaughing) prietenii mei mai faceau si glume pe seama mea.eu speriata, ingrijorata. Intr-un final, un prieten mai curajos [vorba vinelaughing)] se hotaras-te sa se duca pana acolo sa vada cine este acea persoana. noi toti stateam si ne uitam la el. dupa cateva minute se intoarce si ne spune ca tipul respectiv a scos un cutit si ca a vrut sa il omoare si de aia ar fi fugit ellaughing. Eu si mai speriata, mai aveam putin si incepeam sa plang.toti erau foarte seriosi.cand intr-un final vine si tipul respectiv spre noi cu incetinitorulaughingasa ca in filme, cu o miscare a corpului deosebitalaughing)mai ca nu stiai ce sa crezi. deja se facuse si mai tarziu [stiu ca pe la 2 am intrat in casalaughing] ajunge la noi.si isi da masca jos. si ce sa vezi era un alt prieten care murea de ras! am incepul sa il injurrrr, numai puteamlaughing) acum a ramas doar o amintire comica!

acum este randul vostrutongue

Răspuns Câştigător
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Eram in tabara la Telciu, un satuc din Bistrita anul trecut pe la inceputul lui iulie. Eram in camera la alte colege(clasa a 7. a, eu fiind a 8.a) pentru a dormi la ele sau...depinde smug noapte alba. eram in total 6 in camera laughing [ 3 dormeau in paturi separate de o persoana, dar le unisera intre elehee hee ]. ii vine o idee colegei de.a 7. a sa le mazgalim pe celelalte. n.o mai facuse niciodata, dar eu aveam experienta de 3 ani laughing
si incepem noi sa cotrobaim dupa machiaje si incepem sa le mazgalim. incepem cu o fata de.a 7. a, pe care cealalta fata [ s.o numim Sara ] o face totuna. ii scrie pe mana m.u.i.a. rolling on the floor si i.a mai facut niste stelute pe fata oh go on
incep cu fata din patul de la perete. sa nu va vina sa credeti cat scartaia patul ala si alea nu se trezeau rolling on the floor am ciupit.o pe fata aia de gat, aproape am cazut peste ea laughing ma tot gandeam ce dracu sa.i scriu pe fata, pana ma izbeste inspiratia: "god bles u" [ si am scris "bless" fara un s ca sa nu banuiasca ca noi le.am mazgalit k ambele avem 10 la engleza laughing si sa creada k baietii au intrat sa le mazgaleasca, ca lasasem usa descuiata laughing) ]. asa, si i.am scris maaaare pe gat si pe maxilar "god bles u" rolling on the floor si aia cu m.u.i.a. pe mana... f tare
asa, si sa nu ne banuiasca, m.am facut si eu cu Sara "mascarici" laughing eu l-am desenat pe f.o.c.a. din robotzi pe un obraz si Sarei i.am facut o barba cioc facuta invers rolling on the floor
noi am planuit sa nu dormim toata noaptea aia, deoarece diriga lor [de religie fiind] intra in fiecare dimineata la ele sa le trezeasca rolling eyes asa ca la 6 si ceva intra diriga lor in camera laughing o vede pe fata cu mana m.u.i.a. si o bufneste rasul: " cine v.a facut asta?!" laughing m.a trezit colega.mea de clasa si se c.aca pe ea de ras rolling on the floor [ea habar n. avea. motivul pentru care n.am mazgalit.o a fost k ea bate in somn laughing ]. ma vede profa de religie si pe mine...deja era pe jos rolling on the floor
o vede si pe fata cu "god bles u" scris maaaare pe gat si deja a iesit din camera, cu lacimi si hohote de ras rolling on the floor [a inteles ce scrie pe gat]
dupa vreo 10 min se intoarce si mai rade putin, noi stergandu.ne de fardul de pleoape al fetei cu "god bles u" pe gat si linerul de ochi bleu a fetei cu m.u.i.a. pe mana rolling on the floor
a fost penala faza

Iar uite alte faze din aceiasi tabara:
mergem noi la discoteca si dansam pana ne spargem. eu si alta colega deja obosisem. mersesem la mine in camera chipurile sa-mi fac dus [ daca vroiai sa ajungi la cabina de dus trebuia sa sari peste wc laughing) ] laughing cum nu curgea apa calda, am lasat dusul pornit, proptindu.se in cabina de dus. no problem. vine ea cu propunerea de a ne face poze p.afara. era seara, era cald, am zis "de ce nu?". dupa vreun sfert de ora, revenim in camera. usa baii era inchisa, dar puteam sa simt aburul care iesea de pe sub usa. eram incantata k pentru prima oara in acea tabara curgea apa calda love struck deschid eu usa si navaleste apa peste amandoua laughing era o baltoaca in baie x_x si intrase si in camera... colega.mea de camera m.ar fi omorat sigur, asa ca am inceput sa punem prosoapele de la pensiune pe jos rolling on the floor totul bine si frumos, apoi ma intreaba "bai, dar ce faci cu prosoapele ude?" la care eu "...%$^#$#$#%%#@!"
incepem sa facem haz de necaz, pana a venit colega.mea de camera care se uita urat la mine, intrase in baie si iesise cu dusul cu apa receee rolling on the floor ne.am udat prin toata camera. Slava Domnului k nimeni nu stie nimic #:-s

alta faza, din aceeasi tabara:
era ultima seara. focul de tabara si toate alea. ne pregateam noi de miss si toate alea, cand o auzim pe profa de religie [ cea care se c.acase pe ea de ras mai devreme laughing ] sa iesim mai repede. nu stia ce sa inventeze, asa ca ne.a zis ca vila in care stateam e bantuita. unii baieti se ascunsesera in camera Sarei pe sub pat si astea incuiasera camera cu cheia de afara. daca erai in interior te puteai descuia sa iesi. si fetele asta lasasera lumina inchisa. baietii au deschis lumina, au furat un Nokia c3 care era la incarcat acolo si au sarit pe geam laughing la un moment dat era misto sa fac caterinca de astia de.a 6. a si a 7.a care chiar credeau...incepeau sa faca faze cu Bloody Marry in toaleta rolling on the floor dar niciodata nu terminau k se pi.shau pe ei de frica laughing))

mai am muuulte dar mi.e sa nu va plictisesc. Multumesc EnaEly pentru intrebare. tocmai am retrait toate clipele acelea tampite rolling on the floor)

| EnaEly explică (pentru ΞJustΞмэΞ):

Foarte tarelaughing)rolling on the floor)mai am si eu ceva asemanatorlaughing daca mai vrei mai povestes-te, abia mai rad si eu

| EnaEly explică (pentru EnaEly):

Povesteste*

8 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Who the *** cares?

| smile20000 a răspuns:

Cand am fost in excursie eu si cu cateva prietene am pus pe pe niste colegi in timp ce dormeau pasta de dinti pe nas, pe picioare si pe clanta iar apoi am deschis televizorul la Fenomene Stranii. Eu si cu prietenele mele am stat dupa usa si am facut un zgomot puternic ca sa ii trezim.Cand s-au trezit au inceput sa injure de mama focului. laughing

| Teutzaaa a răspuns:

Eram pe afara asta vara era vreo 10 nu era foarte tarziu nu mai era nimeni afara eram eu cu un baiat care era pe clasa a treia asa fac eu misto de el ca uite e o fantoma in copac ca se misca frunzele doamneeee daca il vedeai ziceai ca a vaut o fantoma adevarata rolling on the floorrolling on the floor muream de ras se duce el sa se uite mai atent si ac eu BAU la el rolling on the floorrolling on the floor doamneeee cred mai avea putin si facea infart saracu copil asa m-am dus eu acasa si cand intru in scara cine ma asteapta era varamea cu o masca urataaaaa rolling on the floorrolling on the floor credeam ca fac pe mine rolling on the floorrolling on the floor penibil

| m3m0 a răspuns:

Noi am avut in sat o satanista sau vrajitoare, nu stiu, dar erau niste zvonuri cum ca de cand murise sotu ei a cam innebunit. casa ei era pe o ulita, si langa poarta ei era un pom fructifer ( nu mai stiu ce pom, fiindca eram mica).Am fost cu o prietena de-a mea sa luam fructe, dar pomul era foarte inalt. Prietena asta a mea incepuse sa arunce cu pietre sus in pom, ca sa cada fructe.
Cand arunca deasupra ei, ea fugea in alta parte, ca sa nu fie lovita in cap de piatra. Dar cand a aruncat odata piatra si a fugit, piatra,, s-a dus dupa ea" si fata aia si-a spart capul. Chiar m-am speriat atunci, da in fine, acum nu mai am de ce sa ma tem, pentru ca femeia aia a murit.

| ZACat99 a răspuns:

Eram intr-a 6-a,si m-am dus la baie(la scoala)si normal,am incercat sa ma pis,si cand colo m-am **** pe mine,prost am fost ca nu m-am sters cu chilotii,dar de prost ce sunt, am loat pantalonii si i-am pus in fata "schimbatorului de viteze" si m-am dus in clasa, apoi m-am sters

| brunomars a răspuns:

Tampitethinking era varmea q o mascarolling on the floor)