| RainmakerX a întrebat:

✪Hey T/A! Am promis de 2 zile un oracol cu magie deci...✪

♈ ♉ ♊ ♋ ♍ ♎ ♏ ♐ ♑ ♒ ♓ ♌

O sa fie un pic mai ciudat...ca atunci cand completezi o rubrica de la un joc...ca acela Joe Dever Lone Wolf daca il stiti. Nu? E okay, nu conteaza.

1.Te-ai nascut intr-o familie care practica:
a.Magia alba ☼ /b.Magia neagra ☾

2.Inca de cand erai mic ai invatat
a.vraji de vindecare ♥
b. vraji pentru daune ☠
c.iluziii ♒
d. vraji de invocare familiar ∞

*familiar = demon ce insoteste un vrajitor/o vrajitoare in scopul de a atinge un obiectiv comun

3.Ai invatat sa te teleportezi. Care este prima locatie in care mergi? De ce? Alege 1, te poti duce oriunde atata timp cat esti pe Terra!

4.Ai posibilitatea de a invata sa citesti mintile celor din jur. O faci sau refuzi? De ce?

5.Ai ajuns la o anumita varsta... obiceiurile familiei iti dau dreptul de a-ti alege o arma blestemata. Ce arma alegi?
a. Katana /b.Sai/c.Arc/d.Toiag/e.Scut/f.Sulita

6.Ai reusit cu greu sa invoci un familiar. Nu poate sa existe in aceasta lume decat sub forma unui animal. Ce animal sa fie acesta? ஜ

7.Cu ajutorul magiei reusesti sa te intorci in timp. Esti obligat sa-ti dai un sfat tie din trecut dar nu mai mult de unul. Ce sfat ti-ai da? ツ

8.Ai asculta de ce te-a sfatuit "tu cel din viitor"? ツ

9.Numai tu stii de puterile pe care le ai. Care este primul lucru pe care vrei sa-l faci atunci cand realizezi cata putere detii? Poti sa faci orice. Deci, ce faci?

10.*Fate Stay* Daca ar fi sa existe o intrecere a vrajitorilor in care premiul suprem ar fi indeplinirea unei dorinte *absolut orice dorinta* atunci te-ai inscrie stiind ca daca pierzi o sa mori?

11.Care ar fi aceasta dorinta pe care nu ai putea s-o indeplinesti cu simpla magie? ஜ

12. Bunicul tau, un mare vrajitor vrea sa te ajute si sa-ti dea un familiar uman care sa fie nevazut dar care sa te insoteasca pretutindeni ca sa te ajute la absolut orice.
Pe cine preferi?

a.James Stone - un general american, un strateg genial care a murit incercand sa salveze niste civili. ✯

b.Daisuke Anzo -un spadasin desavarsit insarcinat cu paza unui mare intelept. Satul acelui intelept a fost atacat... Daisuke a crezut ca sabia lui o sa faca diferenta in lupta asa ca si-a abandonat pentru cateva minute maestrul.Lupta a fost castigata dar maestrul a fost ucis de un asasin inamic. Daisuke nu a fost acolo ca sa-l apere pe intelept, fapt pentru care a fost condamnat la moarte ☯

c.Erika o vrajitoare buna, recunoscuta pentru vindecarea mai multor bolnavi ce sufereau de boli incurabile. ❦

d.Krista -psiholog, o buna negociatoare,experta in luarea deciziilor rapide ☮

e. Zeke- un vrajitor intunecat. Nu are nici cea mai vaga idee despre ce e bine si ce e rau, si-a pierdut mintile cu mult timp in urma insa te poate invata niste vraji utile, unele dintre ele chiari interzise ☠

*BTW 1 la mana toate aceste personaje sunt inventate
2 la mana -Daisy, stiai ca Daisuke inseamna "Om de mare ajutor?" rolling on the floor

12. Ce preferi? Sa poti sa controlezi animalele din jurul tau sau sa insufletesti anumite obiecte pentru putin timp?

13. Mers pe apa sau imunitate la foc, ce preferi?
14. Magie de distrugere. Ce preferi? Foc, Fulger sau Gheata *Fireball, Spark sau Ice bolt*

15.Ai putina mana. Esti atacat. Ce preferi?
➟ Invoc un familiar care sa lupte pentru mine, logic.
➟ Ma teleportez, nu conteaza unde ajung.
➟Creez o arma.
➟"Lasa-i sa vina, am fireball-ul pregatit"

16. Au existat momente cand ai fi vrut sa poti sterge memoria celor din jur?
17.Crezi in toata faza cu magia?
18.Crezi ca magia exista numai in psihicul nostru sau chiar exista persoane care se pot folosi de ea si in viata reala, nu numai la spectacole?

19.Ce nume de magician ti-ai lua daca ar fi cazul? *Sa zicem ca incepe sa te cunoasca lumea dar nu vrei sa-ti dai numele adevarat. Ce nume folosesti?*

20.Gata, am promis ca ma opresc la 20. Nu vreau sa am probleme cu fanii rolling on the floor ❂❂

Răspuns Câştigător
| AlessaLovesYou a răspuns:

1.Magie alba
2.c.iluziii si d. vraji de invocare familiar
3.La Polul Nord pentru ca vreau sa mangai un urs polar.
4.Refuz. Imi e indeajuns sa citesc carti, nu am nevoie de gandurile altora, mai ales daca sunt negative.
5.Toiag.
6.Urs polar.
7.'Citeste mai putin, o sa ajungi sa citesti carti pe zi si ajungi de ramai fara carti.'
8.Probabil ca nu.
9. Vreau o anaconda deci...
10.Da.
11.-
12.James Stone. E strateg deci trebuie sa stie cate ceva, plus ca istoria e interesanta deci l-as luat si doar ca sa imi spuna povesti din trecut.
13.Ai pus 12 de doua ori, deci asta e al doilea 12. Sa controlez animalele, pentru ca, dupa cum spuneam, vreau un urs polar si o anaconda.
14.Gheata.
15.Invoc un familiar.
16.Da.
17.Nu prea, desi mi-ar placea la nebunie sa existe magia adevarata, nu doar trucuri ieftine de spectacol.
18.Cred in ambele.
19.Mi-as folosii numele mijlociu, Gehenna.
20.Gata.

32 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Te deranjează dacă răspund târziu?
1.De ce este subapreciat întunericul? :(
R: Magie Neagră
2. Vrăji pentru daune pentru cine nu vrea să se dezbrace la comandă.(wtf ce-i cu mine azi)
3.ESA sau NASA.
4.Accept,dar cu condiția să existe și un buton de oprire.
5.Arc.
6.Aye Aye
http://i.imgur.com/hvTF6pq.jpg
7.Ia o pauză :))
8.Da,dar pentru scurt timp.
9.Îl învii pe Jon Snow.
10.Adrenalină.
R:da
11.N-am o dorință, vreau doar adrenalină.
(totusi ar fi cute ca zombi să fie tip)
12. Zeke
(completare:Zeke urăște hainele așa că merge tot timpul dezbrăcat)
13.Imunitate la foc.
14.Ice bolt.
15.Mă teleportez.
Lucrez la armă.
Mă întorc pregătită.
16.Daaa.Asta pare o dorință bună.
*te îmbrățișează*
17.Nee,dar ar fi palpitant.
18.A.
19.Murinda
*poreclă veche*
20.:))

| RainmakerX explică (pentru zurick):

1. De ce m-ar deranja? Un raspuns este tot un raspuns, nu conteaza cand este postat. smug
2. rolling on the floor
6.Vot amuzant pentru familiarul asta. Am ras sa mor cand am vazut ce ai invocat laughing
12. Pai si daca e un mos? Tot dezbracat il vrei? tongue
15. smug

| zurick a răspuns (pentru RainmakerX):

Un moș vrăjitor... vrăjitor.
Deci, nu i-ar fi greu să arate așa cum vreau eu, nu?

| RainmakerX explică (pentru zurick):

Acum ca ma gandesc mai bine, nu, nu i-ar fi rolling on the floor

| raMLesS a răspuns:

1. Albă.
2. b
3. La Jwoww, fac mereu sex cu ea rolling on the floor.
4. O fac, vreau să ştiu ce gândeşte Jwoww, Vibe şi Daisukikilli.
5. Katana.
6. N-am invocat nimic.
7. Mi-aş spune să nu bag degetele în priză rolling on the floor.
8. Da :d
9. Zbor până la Jwoww.
10. Nu, dacă am puterea suprema si pot face orice de ce să mă inscriu? rolling on the floor
11. Vreau să fac parte in parte cu tataia când avea si el 16 ani laughing.
12. Pe nimeni, când fac sex cu Jwoww nu vreau să se uite rolling on the floor.
13. Controlez deja animalele =]].
14. Fulger.
15. Fac un familiar sa lupte pentru. mine.
16. Da, când am făcut sex cu un băiat, vreau să uite rolling on the floor)) Glumesc.
Vreau să-i şterg memoria profului de mate, a spus că n-e dă test la inceputul anului pentru că am spart geamul şcolii =]].
17. No, doar pe metin2 şi wizzard101 există magie rolling on the floor.
18. Există in psihic, creca si in viaţă, nu ştiu.
19. kewL.
20. Ok fanule :* :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Cam multe Jwoww rolling on the floor))))
LOL

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaaaaaa

| RainmakerX explică (pentru raMLesS):

3. Mor rolling on the floor
5. Fain asa.
10. Exact.
12. Mor # 2
16. Mor, nu mai pot # 3
17. :/ Poate a uitat deja.

| LePotato a răspuns:

1. Magie alba
2. Iluzii
3. Undeva unde ploua
4. O fac (pentru ca d-aia )
5. Arc
6. Hipopotam
7. -
8. -
9. M-as teleporta undeva
10. Da
11. -
12. Zeke
13. Obiecte
14. Mers pe apa
15. Ice bolt
16. Ma teleportez
17. Yep
18. Nope
19. Nu exista asa ceva (exista doar trucuri foarte complexe si prin urmare foarte spectaculoase)
20. LLaedisni
21. Ai fani, ă?

* Vezi ca ai gresit la numerotat, ai pus de doua ori 12.

| RainmakerX explică (pentru LePotato):

Am vazut... rolling on the floor

Dap, am smug

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

smug

| syd2 a răspuns:

1.Magie Alba ^_^.
2. Daune
3.Ma duc in "tinutul umbrelor " ca sa posed adevarata putere.
4.Refuz, viata ar fi plictisitoare.
5.Toiag in care este ascunsa o sabie europeana, nu katana.
6.Corb
7.Niciunul, fiindca consecintele schimbarii trecutului sunt tragice.
8.Nu fiindca nu m-a sfatuit.
9. Vreau sa calatoresc prin toata lumea sa aflu lucruri nemaivazute sa gasesc oameni miraculosi si sa ma lupt in continuu.
10.Da
11.Mi-as dori ca cei care au pierdut si au murit sa invie ^_^ chiar asta imi doresc.
12. Zeke, il aleg pe el.
13.Imunitate la foc.
14. Fulger
15.Imi deschid puterile interzise si ii distrug pe infideli.
16.Cam da.
17.Nu prea dar vreau sa existe sad
18.Nu prea stiu.
19. Aladin love struck love struck
20. Nuu, asa de tare mi-a placut oracolul asta big grin e cel mai tare.

| RainmakerX explică (pentru syd2):

Pur si simplu genial. Mi-a placut mult dorinta ta. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Magie Neagra
2. Vraji pentru daune
3. Da. Siberia. Este Frig
4. Refuz, nu ar mai fi interesant fara mister
5. Trebuia sa caut ce inseamna cuvintele alea laughing - Sai am ales big grin
6. Panda
7. Sa nu ma incred in nimeni
8. Da
9. Distrug U.S.A
10. Nu
12 Krista
13. Sa controlez animalele din jurul meu big grin
14. Imunitate la foc
15. Foc
16. Lasa'i sa vina, am fireball'ul pregatit'' big grin
17. Da
18. Nu
19. Nu exista nimic, imaginatia big grin
20. Artemis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Am facut si alba si neagra. Am o crte despre asta. Ai idee ce îmi cer pentru vrăji?
2. Io-s demonu smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a postat gresit răspunsul
3.intr-un oras. Iau fata care trebuie si dupa Japonia.
4. Logic ca o fac. Ar fi mai usoara psihologia asa.
5. Drujba.
6. Si faca-s demon pot?
7. "nu mai fi o fraiera, tampita si handicapata, nu te mai lua dupa rahatistele alea din clasa, nu mai plânge ca proasta când te jignesc poponarii aia, fi mai puternica si ambitioasa." Da ma rog.
8. Nu ca eram o proasta.
9. *Malefic face* hmhmhmm (Asta e ras stii)
10. Da. Ce am de pierdut?
11. Sa nu mai conduca banul.
12. Da stiam :]] Daisuke este combinatia de Copac si...thinking Am uitat ce, înseamnă intelepciune si reprezintă iubirea. Dar mai mult Daisuki, Daisuke e nume luat dupa cuvânt. Da pe Daisuke.
12, iar.
13. Imunitate la foc.
14 foc
15 ultima
16.da
17. Nu prea.
18. Nu stiu
19. Numele meu deja suna a vrăjitoare.
20. Da m-am încurcat in întrebări, ca scrii si tu ditamai pomelnicu. laughing)

| RainmakerX explică (pentru anonim_4396):

12. big grin Ce echipa faina.
19. rolling on the floor
20. Hai ca au fost numai 20. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Magia neagra altfel nu-mi explic cum m-am nascut eu. ☾
2. Vraji pentru daune...si inca ce daune. (saracii vecini)
3. M-a duc direct in casa lui G.W.
4. O fac, e spre binele meu sa stiu.
5. Arc.
6. Pisic mic si pufos.
7. ''Sa inveti pentru simularile de la Evaluarea Nationala!''
8. Nu. Probabil as uita in urmatoarele 5 minute.
9. Le spun tuturor si ii oblig sa faca ce vreau eu.
10. Nu.
11. :33333 nu spun :33333
12. Ori Kristina ori Zake. Cred ca Zake.
12. Sa insufletesc obiecte.
13. Grea alegere. Mers pe apa.
14. Fulger pentru ca sunt traznet. smug
15. Invoc un familiar care sa lupte pentru mine... logic.
16. Da, da, mai mereu.
17. Nu.
18. Prima varianta.
19. Harry Potter. Glumesc. Imperatrix.
20. Ok, dar mai vreau oracole. :p

| doreal a răspuns:

1. Magie alba.
2. a
3. Pe o insula secreta.
4. Refuz cateogric. N-am chef sa stiu ce gandesc oamenii, mai ales daca oamenii aceia au o gandire murdara ca a lui Suck.
5. d
6. pisica
7. Sa nu bag in seama nici cel mai mic detaliu al vietii.
8. Da. Daca ar veni de la mine, cu siguranta.
9. Voi face o formula magica cu ajutorul careia voi putea manca cat vreau fara sa ma ingras.
10. Nup.
11. Sa zbor.
12. d
13. sa controlez animale
14. imunitate la foc
15. Spark
16. prima varianta
17. da
18. nu
19. nu cred in magie
20. Bubulina laughing

Ai oracole faine tongue.

| RainmakerX explică (pentru doreal):

Merci!
4. E si asta un adevar sad
9. Prea multa bataie de cap, poti sa slabesti dintr-o singura vraja, nu ai nevoie de potiuni smug

| L1feDRAIN a răspuns:

1.b
2.c
3.To the void.
4.Cred ca da, dar sa le ascult cind vreau eu, nu cind vor ei, ca o sa am dureri de cap care se vor vindeca cu moartea.
5.Huyata! I'm ready to f&*(ck with my katana!
6. Pisica :3
7.Nu muri.
8. Logic ca da, el stie ce se va intimpla.
9.Ma duc si ma pun cu cel care imi strica viata si pe care am ura, il fac sa sufere prin ai face iluzii dupa care ma apropii si il tai bine. "Huyata! I'm ready to f&*(ck with my katana!" laughing
10.Da, oricum cistig rolling on the floor
11.Nici cu magia suprema nu indraznesc sa oblig o fata sa ma iubeasca.
12.Krista, cred ca e perfect. (Bunicul meu e mort, asa ca: GO TO HELL!)
13.Fire!
14.Lighting b&*tch!
15.My f*(&cking gun is mad and ready, arma e ceva de gen ca le fac o iluzie ca in constiinta lor eu sa arat ca cel mai mare cosmar al lor.
16. Dea.
dar oricum cred ca o uitat.
17.Nu toata, cea mai posibila, nu f(*&cking magheta magica din povesti ci ceva de gen: telechineza.
18.Cred ca nu numai la spectacole, dar nu alea cu iepuras din palarie ci ceva serios.
19."L1feDRAIN" rolling on the floor
20. No problem.

| RainmakerX explică (pentru L1feDRAIN):

18. Exact
19. Okay

big grin

| L1feDRAIN a răspuns (pentru RainmakerX):

:/

| SweetMinion a răspuns:

1.magie alba
2.iluzii si vraji de vindecare
3.Pai, i-au un pahar cu apa, ma teleportez in camera cuiva la intamplare din Romania, si vars apa pe ei, dupa ma teleportez inapoi acasa
4.Refuz, pentru ca eu stiu ca nu mi-ar placea sa stie cineva ce e prin capul meu, deci logic nici altcuiva nu i-ar placea ca eu sa stiu ce e prin capul lor
5.toiag
6.arici
7.sa ziceam ca am varsta respectiva, deci stiu cat de ancapatanata am fost cand eram mica, deci si daca ma duc in trecut sa imi dau un sfat, eu din trecut nu va asculta si/sau va face fix altceva
8.nu, am explicat de ce
9.imi fac un sandwich, de la atata putere ti se face foame
10.pai ai zis la 9 ca am multa putere? la ce naiba sa ma mai inscriu?
11. vreau sa pot vedea data nasterii, a mortii, numele real si personalitatea reala a cuiva atunci cand ma uit la ei, gen DEATH NOTE
12. Zeke, pare un dragut, simpatic baiatul asta
13.imunitate la foc
14. fulger
15. Zeke draga... ajutor!
16.da
17.da si nu, am argumente si pro si contra pentru subiectul asta
18.idem 17
19.'The Magic Minion', duh!
20.Gata tongue

| RainmakerX explică (pentru SweetMinion):

Bietul James crying Nu vrea nimeni un general la locul lui. Trist... crying

| SweetMinion a răspuns (pentru RainmakerX):

Adevarul e, ca nici nu i-am citit pe toti, am citit ultimele doua nume si doar la Zeke am citit ce si cum laughing

| RainmakerX explică (pentru SweetMinion):

Okay atunci. Mare gagicar Zeke asta. L-au ales mai toti. rolling on the floor

| CapraSexy a răspuns:

1. b
2. b
3. In baie la o fata care face dus.
4. Depinde, daca aud numa' la ce om vreau, normal, daca nu, nu.
5. c, chiar daca nu stiu sa trag cu el.
6. Un caine cu jigodie si râie.
7. "Ba, sa inveti la scoala ca nu de vad bine."
8. La ce-am ajuns acum, da. laughing
9. Ca la 3.
10. N-am inteles. *fata de idiot*
11. -
12. Ce?
12. Stai, iar 12? A 2-a.
13. Ba, aici alegere grea. Ambele, ce naiba. laughing
14. Toate. laughing
15. A 2-a, poate nimeresc intr-o bai...*ba, las-o naibii de femeie ca oricum daca te vede in baie te omoara cu sapunul*
16. De multe..foarte multe ori.
17. Nu.
18. Prima.
19. Mieeezulus. laughing
20. Lol?
Deci de la raspunsul 19 ti-ai dat seama cine sunt, fara intrebari ca cine sunt si daca sunt nou.

| RainmakerX explică (pentru CapraSexy):

Da,mi-am dat seama. LOL 12 de 2 ori, asta primesti daca postezi intrebari la 12 noaptea. rolling on the floor

| Danielarizea a răspuns:

1 magie neagra
2 vraji de vindecare
3 japonia
4 refuz, deoarece nu vreau sa stiu
5 katana
6 un leu alb
7 nu te da batut niciodata devil
8 da normal. poate
9 pai as vrea toata inghetata de ciocolata happy
10 da, fiindca stiiu ca nu o sa mor ci voi castiga
11 sa imi umplu golul din mine cu iubire
12 Erika
12 sa controlez animalele
13 amandoua
14 gheata ice bolt
15 lasa-i sa vina, am fireball-ul pregatit
16 da
17da
18da
19 magic girl big grin
20 Super oracol, mi-a placut

| RainmakerX explică (pentru Danielarizea):

Ma bucur ca ti-a placut;>