| anonim_4396 a întrebat:

M-a chemat doctorul de familie, o doamna foarte pornita pe meseria ei, sa ma cunoasca caci asa se cadea si vroia dumnea-ei sa-si cunoasca toti pacientii si, la plecare, cu toate ca n-am avut probleme de sanatate, mi-a transmis;-Sa ne vedem sanatosi.Atunci mi-a venit in minte un anumit popa dintr-o anumita opera literara din satul Saraceni care le spunea enoriasilor;-Daca voi nu muriti, cum vreti sa traiasca si popa vostrul?

1 răspuns:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Te referi si la Popa Tanda de Slavici happy Popei ii se zice "parintele Trandafir". Sper ca te-am ajutat. funda?happy