| nupreamere a întrebat:

Mai tine minte cineva jucariile alea cilindrice mici(desenate ca un omuet cv)cu un capat in forma de creier foarte moale si lipicios? Incerc sa ii arat unui prieten si nu stie la ce ma refer.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu mi le aduc aminte, sa stii ca ele sunt aparute la nivel mondial cred ca din anii 80
Din pacate numai stiu cum se cheama, probabil erau din china cele de la noi
daca imi aduc aminte cand strangeai de gatul omuletului care putea fi un monstru de obicei, ii iesea substanta aia din zona creierului

erau ceva de genul asta parca : https://www.youtube.com/watch?v=ZB7NWPiryJs

| Dragobeta a răspuns:

Nici eu nu stiu la ce te referi. Nu am vazut niciodata un astfel de obiect.