| anonim_4396 a întrebat:

Pe vremea cind rusii macelareau cecenii un pescar de peste mari si tari prinde pestisorul de aur si, dupa cum bine stiti, in schimbul libertatii sa-i indeplineasca omului 3 dorinte.Prima dorinta bine-nteles, ca la orice om sarac, sa se imbogateasca, a doua legata de frumusetea lui ca barbat iar a treia ce sa-i spuna?;-Pestisorule da la conducatorii aia intelepciune sa nu se mai omoare ca nelegiuitii, uite am o harta aici sa-ti arat unde e Cecenia asta si poate pui punct razboiului acolo...;-Omule nu pot sa ma bag in istoria omenirii chiar deloc, aici nu te pot ajuta... Ce sa-i mai spuna bietul pescar?;-Atunci fa-o pe nevasta-mea macar mai frumoasa.La care pestisorul;-Himmm ia da harta aia incoace...

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Stiam doar povestea cu votca.
Prima dorinta - da si tu un pahar de votca
A 2 a dorinta - sa curga pe Volga numai votca
A 3 a dorinta - hac - mai dai si tu o juma de votca?

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu stii cumva pestisorul de aur nu vine si la noi in Romania?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pestisorul ala mai traieste? sa-i schimb un pic apa din acvariu hmmmmm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi ca ai scris "pu-i". Nu e bine. Roaga pestisoru' sa-ti corecteze postarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bent fiti-ar puii ai naibii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harciog, "fi-ti-ar".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am notat domnule.Am umblat in memorie si era corect acolo. Dar graba...