| anonim_4396 a întrebat:

Romanul T/A : DRAGOSTE IMPOSIBILA
Partea a treia

Dupa vreo 2-3 zile, cand apele s-au calmat dupa razboiul dintre finettisti si nutellisti, toata lumea parea sa se comporte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

In Castelul lui Fr33dom...(discutie intre Miku si Smaili)

-Si ce-o sa faci cu toate astea?
-Smaili, ti-am mai zis, nu e treaba ta!
-Si daca ii spun tatei ca pleci?!
-Si daca il asasinez pe sotul tau secret inexistent?!
-Bine, bine, nu-i spun...Dar daca intreaba?
-Vezi tu ce faci...te ajuta si Bia, va descurcati voi. Acum o sa ies pentru prima data din castelul asta, o sa fiu libera!
Cele doua surori se imbratisara, apoi Miku urca pe pegasul ei albastru si pleca.

Intre timp, la castelul lui Queen...

Speed se plimba in gradina regala, in speranta ca va gasi niste boabe de orez. Cand ajunse la un copac mai batran, se aseza sub el ca sa se odihneasca, dar BUF! O fata draguta, cu parul roz si ochii violet ii ateriza in brate.
-Eu...imi cer scuze!
-Dar ce faceai acolo sus?
-M-a trimis Doamna Verutza sa rup crengile batrane, sunt noua la castel, nu ma descurc.
-Aha...Eu sunt Speed.
-Ani, incantata. Care e rolul tau la palat?
(Speed incepu sa rada)
-Nimic important.

In biblioteca regala, Amadeea cauta disperata o carte. In sfarsit, o vazu! Insa era pe cel mai inalt raft, asa ca se urca pe o scara sa o ia, dar aluneca si cazu... drept in bratele unui soldat!
-Imi pare rau, sincer.
-Printesa, n-are de ce sa va para rau. Ma bucur ca v-am prins.
-Cu cine am onoarea?
-As spune mai degraba ca eu onoarea sa va intalnesc...sunt Ashadow, soldat la curtea regala.
(Amadeea zambi lung)

In padurea ce despartea Regatul Nutella de Regatul Finetti, Miku calarea pe pegasul ei si tipa ca o nebuna. Dar ceva aparu din fata si POC! Pegasul ei se izbi de un cal. Si ea, si celalalt calaret cazura intr-o groapa adanca.
Intr-un final, reusira sa iasa. (De precizat ca acel calaret era exceel.)
Miku se intinse sa ia proviziile de pe jos, iar exceel vru sa o ajute...dar mainile lor se atinsera.

Va urma...

37 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ți-am zis să nu faci. sad

| Ayako a răspuns (pentru Musique):

Nu fi supāratā.

| Musique a răspuns (pentru Ayako):

Ba sunt.

| Ayako a răspuns (pentru Musique):

Crezi ca eu nu sunt?

| Musique a răspuns (pentru Ayako):

Nu știu.

| Furculingură a răspuns:

" BUF! O fata draguta, cu parul roz si ochii violet ii ateriza in brate. "

Asta îmi aminteşte de ceva...
Eram cu unchiul meu în faţa blocului şi dintr-o dată i-a picat vecina de la etajul 1 în braţe.

Unchiul meu : Ce făceai acolo sus?
Vecina : Întindeam rufe. blushing

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ce final... dramatic laughing

| Ayako a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

E romantic tu.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru Ayako):

Ca în toate filmele alea... laughing

| Ayako a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Atât romantism.Bleax.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru Ayako):

Hai nu fii. Vei găsi şi tu acea persoană specială, iar inima te va ghida puppy dog eyes *ai dreptate, nu sunt eu şi doar glumesc*

| Ayako a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Dacā ai fi fost tu cea realā ai fi zis tot bleax.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns (pentru Ayako):

Eh, îmi plac şi mjie romantismurile *LOL* dar nu alea ca în filme... Cu "alesul" şi "dragoste la prima vedere"

| Ayako a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Poate si mie.Nu cred.

| ww2Totenkopf a răspuns:

Hai sa ne impacam.

| anonim_4396 explică (pentru ww2Totenkopf):

Nu pot...

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 explică (pentru ww2Totenkopf):

Ashadow...

| suităr a răspuns (pentru anonim_4396):

S-a intors happy

| Fridăm a răspuns:

Acum realizez că de la scheletul tău ambulant, am ajuns să conduc un regat. Mamă, ce evoluţie pe capul meu!

| Neverwas a răspuns:

happy

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Dragut happy

| αɴι28 a răspuns:

Banuiesc ca fata cu parul rox si ochii violet sunt eu, corect?

| anonim_4396 explică (pentru αɴι28):

Da...dar cand au facut cunostinta nu ti-ai dat seama?

| αɴι28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,n-am fost atenta cand zicea "Ani". Greseala mea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai Finettistii!

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Și până la urmă o să combine Nuttela și Finetti - Finonuttela; Nuttelofina etc.
Ca Pepsi și Cola - Pepsicola.

| anonim_4396 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Of...e abia inceputul unor iubiri imposibile si tu te gandesti deja la final.rolling eyes

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru anonim_4396):

Miku o să moară de tinerețe. Toate fetele o să se îndoape cu Nutelofina de fericire și altele cu Finonuttelă de tristețe și o parte din băieți se sinucid după veste cu Miku, iar care nu o să îi omoare Exceel sau Expert.
P.S : Poate mă apuc și eu de povești laughing. Ba nu straight face.

| anonim_4396 explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Ceea ce ai scris tu acolo e demn de filmele comedie-horror. Imi fac romanul asa cum imi place mie. laughing

| єχcєєℓ a răspuns (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

Dă-ți peste gură worried

| HaLoGeNNN a răspuns:

Finetti e cea mai buna!

| anonim_4396 explică (pentru HaLoGeNNN):

Sunt la fel de bune.

| Snowal15lea a răspuns:

Mai bine ai schimba numele in "Inimi sifilitice" laughing ( scuze pentru mica rautate)