| ImiBatJocDeTine a întrebat:

Spuneti-mi niste provocari si adevaruri pentru adevar sau provocare, sa le pun colegilor la scoala(ne juicam in pauze...si uneori si in ore)

3 răspunsuri:
| Deyutza a răspuns:

Adevar:

povesteshtele celorlalti ceva ce nu stie nimeni dsp tine!

ce ai prefera un fund mare sau un nas coroiat?

cu cine ai prefera sa te sarutzi, cu prietenul tau cel mai bun sau cu fostul tau iubit?

iti impaturestihartia igienica inainte de a o folosi?

care este animalul tau de plus pref? cum il cheama si dc e imp pentru tine?

povesteshte dspre primul tau sarut!

ce pref? sa iti faci un tatuaj cu un trandafir pe fund sau sa-ti bagi un pierce in limba?

daca ai fii invizibil pentru o zi ce ai face?

ce mai penibila situatie in care ai fost pusa?

mintzi in legatura cu marimea ta la haine?

ce operatzii estetice tiai face?

ce ai face daca ai fii pentru o zii baiat (de sex opus)?

fa un top 3 tipi draguti din clasa ta

spune o intampare care te-a facut sa roshesti!

provocari:

comportate tip de 5 min ca o gaina nebuna; fa un ou etc

amesteca intr-un pahat multe bauturi si sosuri apoi bea contzinutul

vorbeste cu limba scoasa afara

tine un discurs de multumire ca la Oscar

baga-ti degetul mare in gura si fredoneaza un cantec

incearca sa cantzi alfabetul

imita jucatorul din dreapta ta

bea un pahar cu apa pe nerasuflate

fai o declaratie de dragoste persoanei din stanga ta

imita mersul unui model

striga pe geam numele persoanei de care estiindragostita

incearca sa stai in cap

sa schimb de haine cu pers de langa tine (nu coteaza daca e baiat sau fata)

indeplineshte fiecarui jucator cate o dorinta

imita un caine

lasa-i pe ceilaltzi sa te decoreze ca un pom de craciun

lasa-i pe ceilaltzi sa te infashoare in hartie igienica

fa 20 de flotari in timp ce cantzi un cantec din copilarie

punetzi sampon in par si lasa-i pe ceilaltzi sa-ti faca o coafura punk

invarteshtete de 10 ori apoi incerca sa mergi in linie dreapta

improvizeaza cu cel din dreapta o scena de despartire

scrie un sms amoros si trimitel la un numar intamplator
big grinbig grinbig grin

| Nuvazicnumele a răspuns:

Pai poti sa le zici colegilor sa va jucati acel jjoc cu inchisoare, dolari, adevar, provocare si se joaca in felul urmator unul intreaba pe celalalt si raspunde daca rasp inchisoare o pers trebuie sa-l tine de ochi sa nu vada si cealalta i zice aici aici adica arata o parte din fata di daca el zice da acolo trebuie o persoana sa il sarute (la fel se alege si nr si prs care trebuie sa-l sarute)cu dolarii ii asa cati dolari dai pe...cu adevar cred ca stii! Funda?