| Miranda27 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare mai ciudata, dar... De ce avem nevoie de buric?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Buricul este locul de unde s-a desprins cordonul ombilical cu care erai legata in uter de mama ta. Prin el te hraneai. Ulterior iesirii (nasterii) cordonul a fost taiat (ne mai fiind necesar) si a ramas locul, ombilicul sau buricul.

| Furculingură a răspuns:

Ca să păstrezi mâncarea pentru mai târziu.

| Mussette a răspuns:

Daca nu aveai, cum crezi ca te mai hraneai si respirai in perioada intrauterina?!

| Fernando9Torres a răspuns:

Ca sa poata sa isi ascunda mancarea aia supraponderalii...

| j1NNNx a răspuns:

Nu ai nevoie, dar ai avut. Daca nu aveai acum nu mai puteai pune intrebarea asta big grin (te-ai hranit cand ai fost in burta laughing )

| GabrielaIoana a răspuns:

Ca sa ne hranim cand suntem mici. Apoi avem nevoie de el ca sa nu zica lumea ca nu avem.

| Macryna a răspuns:

Sa te scobesti in el si sa scoti lucruri ciudate din el sau sa-l folosesti drept gura cand vrei sa burta ta sa vorbeasca! sau sa vorbim cu el cand suntem singuri!

| Glumet a răspuns:

De decor laughing

| HεεЌεЯε a răspuns:

Da-pai Tocmai Daia!

| Darkness13 a răspuns:

Trebuie sa te scobesti undeva dupa ca a inceput sa-ti sangereze nasu', corect?

| Diana0727 a răspuns:

Ca sa putem respira, tu ce credeai? laughing)

| Tavi_Pop_Octavian_1965 a răspuns:

N-ai auzit de"Buricul pämântului?