| duduloi a întrebat:

Voi ce nazbatii faceati cand erati mici?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| ELD a răspuns:

Am mai raspuns la astfel de intrebari si uite dau un copy paste ca sa-ti scriu o mare parte din ele.

=papusile mele nu era nici una sa nu aibe un ochi scos

=am vrut sa vad cum functioneaza un parfum si mi-am dat in ochi. toti au ras de mine, iar eu plangeam ca ma ustura ochii[asta pe la 3-4 ani]

=la 5 ani mi-am pus piedica singura si am picat calumea x([ce desteapta]

=i-am umflat un ochi unui copil cu o piatra pentru ca el dadea cu zarzare in mine [ce morala mi-au tinut mami si tati)]

=mi-am batut prietena... ii dadeam cu papusile si cu jucarile pe care le vroia in cap.[ce rea eram]

=luam la bataie pisica bunicii[saraca]

=ma duceam pe aleea cu flori si scoteam florile care nu`mi placeau [si atunci m`a certat mama]

=i-am dat verisorului meu cu mingea in freza si a cazut pe spate

=dansam in fata bunicului pe de`alea arabesti uneori si pe manele [ca atunci erau melodii mai bune]

=ma dezbracam in fata lui tati sa-i arat chiloteii mei cu ciocanitoarea woody[ si mama mi-a explicat ca nu e frumos]

=sa nu uitam ca la bunica aruncam cu mere dupa tractoare ) si ne-a injurat unu ca ce sunt dementa si eu am fugit razand[ca varza, poate imi luam si bataie]

=i-am blocat telefonul verisorului mai mare avea cod pin si am incercat 3 coduri si nu au fost bune, cand a venit in casa ia telefonul si il deschide:introduce`ti codul puk, se duce la matusa :mami ai umblat la telefon?

matusa:nu, de ce?

el: pai nu`mi merge, pentru ca a incercat cineva codul pin si s`a blocat.

matusa:aoleu

[intre timp si unchimiu]: da`l naibii lasa ca iti iau altu`)

pfiuu si uite asa am scapat

=la 5 ani am invatat sa merg cu bicicleta si era pe strada apa pentru ca plouase si eu de atenta ce am fost am cazut cu bicicleta direct intr-o balta [marex(] ma facusem ca purcelul).

=mi-am dat cu usa in nas

=mi-am prins mana in usa )il asteptam pe tati. si cand sa intru in casa am inchis usa. si atunci am tipat odata x(...am stat cu degetul paralizat o saptamana [credeam ca nu mai imi trece]

sa mai adaug? -desenam pe pereti :X adoram asta

-luam pantofii cu toc ai mamei si defilam pe hol

-luam ruj si desenam pe caiete cu el, respectiv papusile

-vorbeam sigura, ma prefaceam ca vorbesc cu noi prieteni ca sa o fac invidioasa pe vecina mea [cand ne certam ] ca sa vada ca am cu cine ma juca nu numai cu ea... poate mai imi aminteschappyPa

7 răspunsuri:
| Lullly a răspuns:

Pai cand eram mai mica cand aveam vreo 4-5 ani mama mi-a facut pentru prima oara mici cu mustar, si eu fiind mica i-am spus:caca?(credeam asta fiindca chiar seamanatongue) apoi m-am uitat la mama si i-am spus:cum ai reusit sa scoti din veceu?! si au inceput sa rada mama cu tata de nu mai puteaulaughingam inceput sa plang un pic ca nu intelegeam dc radeau de mine mi-au spus ca sunt fraieruta si apoi au inceput sa imi explice asta asta...ca ii buna ca nu-i caca bla bla tonguesi dupa aia am mancat si mi-au placut foarte multtonguelaughing

| airflower a răspuns:

Cand eram acasa doar cu tata(el era ocupat)am gasit o boaba de fasole si din curiozitate am bagat-o in nas.Si astfel am ajuns la spital

| Buteerflii a răspuns:

Aveam vreo 3 ani si imi placea sa musc. ziceam sunt caine. unchiul meu mi-a zis daca esti caine. muscama iar eu i-am spus: eu nu musc tiganii. i-am zis tatei bosorogule... unchiul meu mi-a spus. vino sa-ti dau lapte de capra.eu am inceput sa plang spunand te spun mamei ca mai facut capra.imi legam siretul...si varul meu fugea si mi-a dat un genunchi in cap, m-am dus la el si i-am dat o palma de i-am intors capul.tot la varu ala m-a prins si ma tine strans si eu i-am dat un picioor la zona sensibila mai multe dar nu mai tzin minte

| biencutza96 a răspuns:

Pai am aruncat mancarea de varza sub pat findca numi placea!

am rupt pedala de la bicicleta bunicului meu!

pai atat mai tin minte!laughing pacat ca am pierdut fundita! sad

| dorotich a răspuns:

Pai, din moment ce am fost intre "copilu' problema" si "sfintenie de copil", nu am facut cine stie ce. de exemplu:

-saream in patul lui mami si al lui tati, am cazut pe podea si mi-am spart barbia(mi-a raas semn)

-coloram cu pixul toate papusile pe care le aveam

-mi-am prins degetul la usa de la masina [pe la 10 ani]

-am cazut pe role si mi-am mai spart barbia o data, ramanand semn si atunci[la 12 ani]

-mi-am taiat o bluza cu foarfeca, incercand sa tai etichetalaughing))

-mi-am scapat telefonul(al treilea) pe jos imediat ce l'am primit[12 ani]

-eram pe strada, ascultam muzica, dansam, iar la un moment dat nu se mai auzea nimic si nu stiam de ce:imi scapase i'pod'ul intr'o baltalaughingbig grin

-mergeam cu bicicleta, am cazut si mi-am rupt pantalonii la fund[precizez ca eram pe strada cu un prieten, nu cu o prietena]

-am sunat la interfonul cuiva de pe strada si apoi am fugit [eram cu verisorii mei mai mari]

-am zgariat un baiat chiar sub ochi cu un bat pentru ca imi tot dadea cu el peste picioare sau peste fundbig grin

-rupeam orice servetel sau foaie pe care puneam manabig grin

-eram racita si singura acasa[mama era la serviciu si trebuia sa ajunga acasa relativ repede], eu nu stiu ce patisem si mama m'i-a zis sa iau nurofen sirop, si pentru ca imi placea foarte tare gustul nu am luat cu seringa aceea speciala din cutie, ci am baut direct cu sticla vreo 4 gurilaughing))
-imi desenam toate penarele

-am calcat pe coada catelul si s-a dat la mine iar eu am inceput sa plang si sa tip si sa tremurbig grin [eram mica, inca mergeam cu tricicleta]

si multe altelehappy

| dorotich a răspuns:

Pai, din moment ce am fost intre "copilu' problema" si "sfintenie de copil", nu am facut cine stie ce. de exemplu:

-saream in patul lui mami si al lui tati, am cazut pe podea si mi-am spart barbia(mi-a raas semn)

-coloram cu pixul toate papusile pe care le aveam

-mi-am prins degetul la usa de la masina [pe la 10 ani]

-am cazut pe role si mi-am mai spart barbia o data, ramanand semn si atunci[la 12 ani]

-mi-am taiat o bluza cu foarfeca, incercand sa tai etichetalaughing))

-mi-am scapat telefonul(al treilea) pe jos imediat ce l'am primit[12 ani]

-eram pe strada, ascultam muzica, dansam, iar la un moment dat nu se mai auzea nimic si nu stiam de ce:imi scapase i'pod'ul intr'o baltalaughingbig grin

-mergeam cu bicicleta, am cazut si mi-am rupt pantalonii la fund[precizez ca eram pe strada cu un prieten, nu cu o prietena]

-am sunat la interfonul cuiva de pe strada si apoi am fugit [eram cu verisorii mei mai mari]

-am zgariat un baiat chiar sub ochi cu un bat pentru ca imi tot dadea cu el peste picioare sau peste fundbig grin

-faceam tandari orice servetel sau foaie pe care puneam manabig grin

-eram racita si singura acasa[mama era la serviciu si trebuia sa ajunga acasa relativ repede], eu nu stiu ce patisem si mama m'i-a zis sa iau nurofen sirop, si pentru ca imi placea foarte tare gustul nu am luat cu seringa aceea speciala din cutie, ci am baut direct cu sticla vreo 4 gurilaughing))
-imi desenam toate penarele

-am calcat pe coada catelul si s-a dat la mine iar eu am inceput sa plang si sa tip si sa tremurbig grin [eram mica, inca mergeam cu tricicleta]

si multe altelehappy

| EuAlaEu a răspuns:

Cand eram la cresa (~3 ani) am gasit pe jos o margica micuta si neagra. mi s-a parut atat de frumoasa ca mi-a venit ideea sa o bag in nas si nu am mai reusit sa o scot. nu mai stiu cum au aflat educatoarele, dar au chemat asistenta care, cand a venit, avea in mana, printre altele, si o foarfeca straight face nu stiu pentru ce. s-au chinuit ele acolo sa-mi scoata biluta din nas si nu au reusit. seara cand am ajuns acasa mi-a dat tata sa mananc ou. mie, cum nu-mi place oul, am zis ceva de genul "asta-i mancare?" si tata s-a enervat si mi-a dat o palma peste cap de mi-a sarit bila din nas laughing iar eu, in loc sa incep sa plang, am inceput sa rad ca scapasem de biluta, iar tata statea si se uita si nu intelegea ce a sarit din mine laughing. si au mai fost multe altele laughing