| pitikaaa a întrebat:

Ziceti-mi si mie bancuri cu olteni. Dar sa fie mai multehappy
Dau funda la cele mai faine si mai multe:*

Răspuns Câştigător
| Pralină a răspuns:

Ce fac oltenii cand nu au ce face?
Se dezbraca si isi pazesc hainele.

- De ce isi fac oltenii casele rotunde?
- Ca sa nu-i vorbeasca lumea pe la colturi.

De ce isi pun oltenii soba in mijlocul casei?
Ca sa aiba incalzire centralizata.

de ce nu fac oltencele sex oral?
pentru ca penisul nu are gust de praz

Un ospatar batran a decedat. Facandu-i-se dor de el, vaduva lui incearca sa-i cheme spiritul. Acesta nu se lasa invitat la sedintele de spiritism.
- Costele, de ce esti rau, Costele? zise vaduva. De ce nu vrei sa vii cand te chemam?
- Pentru ca eu nu servesc la masa asta.

John, cand deschizi usa de la wc-ul nostru, se aprinde lumina?
-Nu sir!
-E clar!
Iar am facut pipi in frigider...

-Cum fac oltencele avort?
-Impusca barza.

- De ce dorm oltenii cu ceasul` in gura?
- Ca sa le miroasa gura a tic tac.

- De ce se tund olteni in scari?
- Ca sa aiba purecii pe unde sa urce.

De ce oltenii sunt ingropati numai la 1, 5m?
Ca sa fie primii la Inviere.

Cum isi face olteanu fantana? Sapa un sunt si-l ridica in picioare.

- De ce au oltenii atarnat de lustra un sutien?
- Sa se simta in sanul familiei.

Un american, un german si un oltean se intalnesc cu un canibal:
Canibalul: Daca vreti sa traiti trebuie` sa-mi pitulati ceva si eu sa nu gasesc.
Pitula americanu` o piulita 10 m sub pamant nimic
canibalu` o gaseste.
Pitula germanu o pietricica sub limba nimic o gaseste.
La un moment dat trage olteanu` o basina si ii zice canibalului " Gaseste-o "!

De de au oltenii casa scurta?
Sa-i pupe in fund toti care fac bancuri pe seama lor

De ce isi iau Oltenii doua pietre cand merg la culcare?
- Cu una sting becul si cu cealalta verifica daca au inchis fereastra.

Cum invata oltenii pe copii cind sint mici sa-si ia chilotii pe ei?
Cu galbenul in fata si maroul in spate!

cum se duce un oltean imbracat la nunta?
raspuns:in trening

Ce au facut oltenii cand au vazut primul avion zburand?
S-au pornit in padure sa-i caute cuibul.

Ce zice un oltean cand isi chimba sosetele?
Amai tracut un an

De ce fug oltenii in noaptea de craciun dupa Salvare?
Ca sa pupe crucea

De ce zambesc oltenii cand fulgera?
Cred ca sunt fotografiati!

Intrebare:
- Ce face un oltean cand gaseste un bob de orez?
- Isi deschide supermarket.

De ce pun oltenii prosopul pe televizor.Ca sa stearga actorii cand transpira.

Cam atat stiubig grin

Sper cati placbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NobodyHeree a răspuns:

De ce oltenii cand mor, sunt ingropati cu o lamaie in mana?
Ca sa nu i se faca pamantului rau de ei

Intrebare: De ce -iarna- oltenii se culca pe casa?
Raspuns: Ca sa-i tina de cald casei!

ntrebare: De ce se culca oltenii cu doua pietre in buzunar?
Raspuns: Cu una sa stinga becul si cu una sa vada daca e geamul inchis!

Intr-un compartiment de tren un oltean si un ardelean. Vesel de fire, olteanul incepe si canta:
- M-a facut muica oltean, maaaaaaiiiiiii...
La care, ardeleanul de langa ii spune:
- No, iart-o si tu amu!

Intrebare: Ce au facut oltenii cand au vazut -prima data- o groapa?
Raspuns: Au sapat pe langa ea, ca sa o scoata!

Intrebare: Ce fac oltenii atunci cand vad pentru prima data un vapor?
Raspuns: Isi baga capul sub apa, ca sa incerce sa-i vada rotile!

Intrebare: De ce mananca oltenii fasole?
Raspuns: Ca sa-si dea aere!

Intrebare: Cum verifica un oltean daca o cutie de chibrituri mai are bete?
Raspuns: Pune cutia de chibrite la ureche si da din cap!

Bafta!

fundita?

| Libelle a răspuns:

Dragosgan hai ca i-o ZISASI
(of...am pus accent pe perf simplu...sorry-ile mele)

| Dragosgan a răspuns:

Nu vrei bancuri cu bucuresteni prosti?

| diana_4229 a răspuns:

intr o zi ii aduna primarul pe olteni si le zice :

aveti grija ca pe la noi au aterizat extraterestrii, ei sunt mici verzi si cu ochii bulbucati, daca cumva in6talniti asa ceva sa vorbiti cu ei lent raspicat si rar.
intr o zi gheorghe era la coasa, si vazu ceva ghemuit, verde, cu ochii bulbucati, se apleaca la el si spune
EU GHEORGHE, COSAS, COSESC
EU, GHITA, PADURAR, MA CAC

-De ce isi iau oltenii doua pietre cind merg la culcare?

-Cu una sting becul, iar cu cealalta verifica daca au inchis fereastra.

Doi olteni in vacanta.

Doi olteni in vacanta.La ora 3 dimineata, unul il trezeste pe celalalt:
-Marine!
-Ce?
-Deschide ochii si spune-mi ce vezi?
-Cerul.
-Si?
-Si Luna.
-Si?
-Si Carul Mare.
-Si?
-Si Carul Mic.
-Si?
-Si...Ioaneee! astia ne-au furat cortu'.

Q:
E-mail
evaluarea utilizatorilor: / 1
Q: De ce au oltenii capul mic?
A: Pentru ca gindesc concentrat.

Un american, un rus si un oltean se lauda in fata unui juriu international cu ce-i mai

Un american, un rus si un oltean se lauda in fata unui juriu international cu ce-i mai deosebit la ei in tara.
Americanul: - Ma, noi facem niste lifturi meseriase care merg in sus, in jos, in stanga, in dreapta, in digonala, ce mai, va dati seama ce cladiri avem!
Rusul: - La noi creste un porumb, ca daca te urci pe cal si ridici mana, nu te vezi!
Olteanul: - La noi in sat este unul care are p*** de 50 de cm!
Juriul se hotaraste sa le dea de baut ca sa spuna adevarul. Dupa ce beau:
A: Ei, am exagerat, lifturile noastre merg doar sus, jos, stanga, dreapta.
R: Si eu am exagerat putin, daca stai pe cal, dar nu ridici mana, nu te vezi din porumb.
O: La noi in sat chiar este unul care o are de 50 cm!
Juriul, care tot nu crede, le mai da de baut.
A: Da ma, am exagerat, lifturile noastre sunt ca oricare altele, merg in sus si-n jos!
R: Porumbul nostru este normal, daca mergi prin el te vezi, nu te vezi...
O: Ei, am mintit, omul cu p*** de 50 de cm nu-i de la noi, e din satul vecin!

Un oltean isi ingroapa soacra langa drum, si pe placa funerera scrie:

"Sub aceasta cruce grea,
Zace scumpa, soacra-mea,
Calatorii mei iubiti,
Mai 'ncet, sa n-o treziti"!

intr o zi ii aduna primarul pe olteni si le zice :
E-mail
evaluarea utilizatorilor: / 3
intr o zi ii aduna primarul pe olteni si le zice :
aveti grija ca pe la noi au aterizat extraterestrii, ei sunt mici verzi si cu ochii bulbucati, daca cumva in6talniti asa ceva sa vorbiti cu ei lent raspicat si rar.
intr o zi gheorghe era la coasa, si vazu ceva ghemuit, verde, cu ochii bulbucati, se apleaca la el si spune
EU GHEORGHE, COSAS, COSESC
EU, GHITA, PADURAR, MA CAC

-De ce isi iau oltenii doua pietre cind merg la culcare?
E-mail
evaluarea utilizatorilor: / 5
-De ce isi iau oltenii doua pietre cind merg la culcare?
-Cu una sting becul, iar cu cealalta verifica daca au inchis fereastra.

Doi olteni in vacanta.
E-mail
evaluarea utilizatorilor: / 3
Doi olteni in vacanta.La ora 3 dimineata, unul il trezeste pe celalalt:
-Marine!
-Ce?
-Deschide ochii si spune-mi ce vezi?
-Cerul.
-Si?
-Si Luna.
-Si?
-Si Carul Mare.
-Si?
-Si Carul Mic.
-Si?
-Si...Ioaneee! astia ne-au furat cortu'.

Q:
E-mail
evaluarea utilizatorilor: / 1
Q: De ce au oltenii capul mic?
A: Pentru ca gindesc concentrat.

Un american, un rus si un oltean se lauda in fata unui juriu international cu ce-i mai
E-mail
evaluarea utilizatorilor: / 1
Un american, un rus si un oltean se lauda in fata unui juriu international cu ce-i mai deosebit la ei in tara.
Americanul: - Ma, noi facem niste lifturi meseriase care merg in sus, in jos, in stanga, in dreapta, in digonala, ce mai, va dati seama ce cladiri avem!
Rusul: - La noi creste un porumb, ca daca te urci pe cal si ridici mana, nu te vezi!
Olteanul: - La noi in sat este unul care are p*** de 50 de cm!
Juriul se hotaraste sa le dea de baut ca sa spuna adevarul. Dupa ce beau:
A: Ei, am exagerat, lifturile noastre merg doar sus, jos, stanga, dreapta.
R: Si eu am exagerat putin, daca stai pe cal, dar nu ridici mana, nu te vezi din porumb.
O: La noi in sat chiar este unul care o are de 50 cm!
Juriul, care tot nu crede, le mai da de baut.
A: Da ma, am exagerat, lifturile noastre sunt ca oricare altele, merg in sus si-n jos!
R: Porumbul nostru este normal, daca mergi prin el te vezi, nu te vezi...
O: Ei, am mintit, omul cu p*** de 50 de cm nu-i de la noi, e din satul vecin!

Un oltean isi ingroapa soacra langa drum, si pe placa funerera scrie:
E-mail
evaluarea utilizatorilor: / 2
Un oltean isi ingroapa soacra langa drum, si pe placa funerera scrie:
"Sub aceasta cruce grea,
Zace scumpa, soacra-mea,
Calatorii mei iubiti,
Mai 'ncet, sa n-o treziti"!