| pufulik a întrebat:

Ziua de dinaintea zilei de dinaintea zilei de ieri este la trei zile dupa ziua de sambata. Ce zi este astazi?
-Luni?
-Marti?
-Vineri?

Dau fundita pentru primul raspuns corecthappy

Răspuns Câştigător
| DeeDee28 a răspuns:

Ziua(de Marti) de dinaintea zilei de dinaintea zilei (de Miercuri) de ieri(Joi) este le trei zile dupa ziua de Sambata. Azi este Vineri.

11 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Raspunsul corect este VINERIbig grin, acum trebuie sa dai fundoaca aia big grin

| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca martihee hee.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! daca vezi este la 3 zile dupa sambata ar venit :1. duminica
2.luni
3 marti deci marti este raspunsul

| Meluma a răspuns:

Raspunsul corect este sambata.

| Alex_7297 a răspuns:

Miercuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, 20 aprilie 2010 e marti big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vineri

| laara a răspuns:

Pai daca e la 3 zile dupa ziua de sambata ins ca e marti nu? laughing interesant thinking

| pufulik explică:

Si ziua de dinaintea zilei de dinaintea zilei de ieri? intrebarea este ce zi este astazi? dupa toate calculele nu doar cele 3 zile dupa sambata...

| Sufletel_3419 a răspuns:

MARȚI...acesta e răapunsul