| DanBi a întrebat:

A fost cineva poate mai recent la ambasada americii si a primit viza? Ce intrebari se pun si ce sanse as avea daca is in clasa a 12a si incerc la viza dupa ce termin?

1 răspuns:
| daassh a răspuns:

Salut, am fost eu recent sa depun actele pentru viza business&traveling, bine-inteles a fost respinsa cererea(iar aceasta e una dintre cele mai usoare vize pe care le poti obtine), iar mie mi-au sugerat sa cotizez ca sa fiu sigur ca o voi obtine, iar cand am intrebat cat(din oura curiozitate) mi s-a zis 10.000 euro, asaca visul meu, s-a spulberat usor, pentru ca nu se merita sa dai 10. 000euri doar ca sa stai pana la 3 luni in usa(legal) cu acea viza, dar ce sa spun, mult noroc poate ai tu mai mult succes cu acestia.Succes!