| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am o întrebare pe 14 plec cu mașina cu 3 băieți din Anglia în România în Iași vreau să știu dacă putem intra în țară.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puteti veni, dar 14 zile veti sta in carantina institutionalizata

| sierra1 a răspuns:

Sigur că puteți doar că o să stati 14 zile in carantină instituționalizată

| mihai69 a răspuns:

DACĂ reușiți să treceți toate granițele până aici, imediat ce intrați în țară veți fi băgați automat în carantină pentru 14 zile.
Abia pe urmă o să puteți ajunge la casele voastre.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Veniți. 14 zile le petreceți în carantină. Probabil că nu pricepeți bine situația, aveți senzația că este o glumă... S-au mai jucat niște moldoveni cu asta, la Suceava, și cred că știți deja ce este acolo.

| kevin9 a răspuns:

Da puteti, veniti. xD

| qDani32 a răspuns:

Si eu stau in Anglia, in Lincoln dar chestia e ca NU iti recomand. Schengen nu functioneaza si o sa trebuiasca sa treci un hotar de cel putin cinci ori inclusiv trecerea cu feribotul de la Dover la Calais (sau cel putin ala il folosesc eu, e si cel mai scurt). Si te mai baga si in rahatul ala de carantina in ultimele conditi, ca concluzie...NU iti recomand...