| HeartYang a întrebat:

Buna. As avea o întrebare. Ieri am luat două bilete pentru 7 mai, sunt 20 si ceva de zile pana atunci. Dupa ce am luat biletele, am facut si check-in-ul, insa, problema si nelămurirea mea este de ce nu mi-a cerut date personale la check-in? Nu mi-a cerut nici pașaport dar nici buletin. Probabil nu este deschis inca check-in-ul la ei? Doar cu 24-48 de ore inainte se poate? Mie imi apar in aplicatie "biletele" cum s-ar zice, insa nu imi apare jos numarul pașaportului ca la alte bilete cumparate. Am gresit cu ceva eu? Am facut ceva gresit?
Menționez ca am cumpărat locuri în momentul rezervării si check-in-ul il puteam face cu 30 de zile inainte.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde pleci?
De cand am intrat in Schengen aerian nu mai suntem controlati la pasapoarte si date personale

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa il faci cu o saptamana inainte de a pleca, pana pe 7 mai mai este destul.

| HeartYang explică (pentru CristiDinBucuresti):

Deci nu trebuie sa imi fac griji? Primesc pe email sa fac check-in atunci aproape si sa adaug date personale(gen pasaport)? Eu ma speriasem acum deoarece nu mi-a cerut niciun detaliu personal.

| HeartYang explică (pentru suntserios):

Germania-Romania

| HeartYang explică (pentru suntserios):

Deci de asta s-ar fi putut sa nu-mi fi cerut pașaportul la check-in? Ca am intrat in Schengen...la asta ma gandisem si eu.

| suntserios a răspuns (pentru HeartYang):

Da, nu se mai cere documente de genul la check-in

| HeartYang explică (pentru suntserios):

Ok. Mulțumesc frumos!

| suntserios a răspuns (pentru HeartYang):

Unde pleci?
De cand am intrat in Schengen aerian nu mai suntem controlati la pasapoarte si date personale

| jakbora a răspuns:

You can use https://apkhexo.com/vita-mod-apk/ it for best experience.