| Anoniim9999 a întrebat:

Bună dimineața, am o mică întrebare???? ieri am achiziționat un bilet spre Olanda cu wizz, mi-am făcut check-in ul online însă nu mi-a cerut nici un document de identitate, prietenele mele spun ca mereu au avut nevoie de buletin ca să facă check in ul, și am o frică ca nu l-am făcut corect și ca o să trebuiască să îl fac la aeroport contra cost. În aplicație îmi apare ca este făcut și am primit și permisul de îmbarcare. Mulțumesc anticipat de răspunsuri!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am intrat in Schengen, nu se mai cer acte de identitate

| alecul2004 a răspuns:

Suntem în Spațiul Schengen aerian de pe 31 de martie și nu se mai fac verificari la documentele de identitate