| Cristi_Crețu_1999 a întrebat:

Buna seara. Cine stie sau imi poate spune de unde imi pot comanda aur direct din Turcia? Sau cel putin aur mai ieftin decat de pe piata de la romani.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Stiu ca cei care cumparau aur imediat dupa 90' cat si mai recent merg in bazaruri specifice in Turcia, probabil astfel pot fenta anumite taxe, insa atentie la cantitate, nu poti iesi cu 1 kg de aurwinking
Am fost in Turcia de mai multe ori, dar nu sa imi iau aur.
De pe siteuri, hmm, nu as cumpara prin "posta" aur!

| Violleta2022 a răspuns:

Adica sa-l importi, dar cu taxele care le vei plati la vama romaneasca tot la pretul celor din magazin va ajunge.
Face sens sa mergi in Turcia sa-l cumperi, nu online.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu este recomandat să iei aur de pe site uri. Deoarece pot interveni probleme cum ar fi ( să nu fie aur, să fie ceva imitație ). Sau probleme la vamă, însă la asta doar dacă cumperi cantitați mai mari.

Nu cred că prea există site uri, din Turcia care să vândă și livreze în Europa. Iar dacă există cel mai probabil sunt nesigure, și de care nu prea știe absolut nimeni.

| Anonimul151 a răspuns:

Uite, eu am găsit un site care livrează și în Europa, inclusiv în România:

https://www.quyumcu.com.tr/order/address

Însă, nu știu cât e de sigur.