| yanny2112567231312 a întrebat:

Aș dori și eu un răspuns corect la următoarea întrebare: eu sunt plecata în Marea Britanie, credeți ca as putea pleca înapoi în România, singura fără părinți pe avion? p.s scuze dacă am greșit categoria!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca esti minora trebuie sa ai un act notarial prin care parintii te incredinteaza unui major pana in Romania.

| mihai69 a răspuns:

Din Anglia spre România, teoretic e posibil, dar trebuie să te informezi care sunt regulile companiei aeriene cu care vrei să călătorești în ceea ce privește minorii neînsoțiți.
În principiu, va fi nevoie ca un părinte să te ducă până la aeroport și să te predea unui reprezentant al companiei, împreună cu un formular tip completat și semnat, formular în care să fie cuprinse și datele persoanei căreia vei fi predată la sosire (și care e musai să fie acolo să te aștepte).

| NellieLovett a răspuns:

Varsta?

| Expressions a răspuns:

Prea putine detalii. Cati ani ai?

| amid92 a răspuns:

Daca esti majora da. Daca esti minora nu doar insotita si cu act notarial semnat de amandoi parintii.