| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. Am calatorit cu avionul doar cu familia mea si asta pana sa implinesc 18 ani. Dupa ce am trecut de 18 ani, pe cont propriu nu am avut ocazia sa merg niciodata cu avionul. Pana acum, cand ma bate gandul sa incerc si pe cont propriu. Dar pentru asta trebuie sa aflu niste raspunsuri: de unde se ia biletul de avion? sau cum intri in posesia lui daca il comanzi de pe un site? si cam cu cate zile inainte de plecarea avionului trebuie luat biletul?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu era mai usor sa-i intrebi pe parintii tai?

| UserRo10 a răspuns:

Poti cumpara bilet de la orice companie vrei tu pe siteul lor sau prin intermediul unui broker care iti prezinta o lista cu toate companiile aeriene ce fac zborul respectiv. Biletul il poti cumpara si de pe o zi pe alta daca sunt locuri sau chiar cu cateva ore inainte sa se deschida checkinul