| Abt1406 a întrebat:

Buna ziua, cine cunoaște poate sa îmi spună cum este mai bine sa plec din Turcia cu haine din bazar, cu avionul sau cu autocaru?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu autocarul este cel mai bine, fiindca la avion ti se cantareste greutatea bagajului si platesti cate 50-100 euro pe fiecare kilogram extra, plus ca risti sa fii controlat si daca este marfa multa, ti se poate taxa ca import si atunci platesti taxe si TVA.

| UserRo10 a răspuns:

Avionul te lasa cu 23kg la cala si cu bagaj de mana de 10 kg.
Autobuzul in general te lasa cu rucsac de 7kg inauntru si bagaj cala 20 kg

| Abt1406 explică (pentru UserRo10):

Dar nu are legătura ca sunt fake sa le confiște sau ceva de acest gen?

| suntserios a răspuns (pentru Abt1406):

Depinde ce cantitate ai. Daca e pentru uz personal nu ti se confisca nimic. Daca vrei sa aduci 100 perechi de blugi de alta discutie deja.

| UserRo10 a răspuns (pentru Abt1406):

Niciodata. Ai voie sa pui orice vrei pe haine sau sa dai orice forma. Nu ai voie sa treci pe eticheta firma originala. Atat.