| juaLJKADCAHFRGT a întrebat:

Când mergi într-o tabără este normal să platești în plus ca să stai singur în cameră?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In tabara nu se poate face asa ceva, fiindca sunt locuri fixe pentru fiecare elev, nu se fac asemenea favoruri, nefiind aranjamente ca la hotel, cand mergi singur si esti adult.
Taberele sunt intotdeauna organizate cu cate 3-4 paturi intr-o camera, nu camere individuale.
Nici macar profesorii nu au camere separate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e normal sa plătești in plus că ocupi un loc de cazare in plus.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă este o cameră cu mai multe locuri și ții tu neapărat să stai singur în ea, evident că este normal să plătești în plus.
Dacă vrei să stai singur într-un compartiment de tren, trebuie să cumperi toate locurile din compartiment. Dacă vrei să stai singur pe un rând la cinematograf, trebuie să cumperi tot rândul.

| ioana748 a răspuns:

Da este normal. Organizatorul stabilește regulile.
Tabăra este o chestiune de grup in general.

| TheGentleman a răspuns:

Mi se pare firesc, la fel de firească mi se pare și dorința ta de a sta singur. Fiecare trebuie să avem momentele de intimitate absolută

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,și doar dacă au disponibila opțiunea asta.

| Standt a răspuns:

Daca vrei sa stai singur intr-o camera, platesti TOATA camera. 2-4-8 locuri. Cate locuri sunt acolo. Asta daca au locuri disponibile. De regula se ocupa toate locurile/paturile.
Dar conceptul de tabara este de "totul la gramada". Dormit la comun, activitati in comun, etc.