| Rebbeca123456 a întrebat:

Care este probabilitatea sa cazi cu avionul, in acest moment sunt in avion si imi este frica sa nu cadsad

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Indiferent matematic care este probabilitatea (caci aceasta exista, la fel cum exista probabilitatea de 1 la 1 miliard sa cada un meteorit care sa distruga planeta); dar iti spun un lucru! este mai periculos sa fii intr-o masina pe sosea si mai des poti face accident cand esti intr-o masina decat sa se prabuseasca un avion, de aici reiese ca sansele ca un avion sa se prabuseasca sunt reduse in realitate, foarte reduse, si daca ne raportam la numarul zilnic de zboruri la nivel global ai intelege ca nu pica avioanele asa cum credem noi, deci sansele sunt mici de tot!
Probabil ai si aterizat deci ti-ai facut griji degeaba!

| Rebbeca123456 explică (pentru Simpatic):

Sincer da, m-am speriat degeaba

| Simpatic a răspuns (pentru Rebbeca123456):

Cu totii ne temem de ceva!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Statistic, sansele sunt minime spre zero, fiind considerat cel mai safe mijloc de transport din lume, la momentul actual.
Am peste 800 de ore de zbor trans-oceanice si nu mi s-a intamplat niciodata sa experimentez o avarie, sau un incident cat de mic sau neplacut, care sa ne puna viata in pericol.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cazut?

| johnnny123 a răspuns:

Statistic vorbind ai șanse mai mari să mori într-un accident în drum spre aeroport decât să se prăbușească avionul cu tine.

| ioana748 a răspuns:

Nu o sa cazi.
Enjoy the trip.

| Dragobeta a răspuns:

Eu vad intrebarea acum dupa 14 ore. Ai cazut?
Mai repede cazi din pat in timpul somnului decat cu avionul.

| vlllaaddd a răspuns:

In transporturile aeriene sunt cele mai mici sansele pentru a avea un accident.

Răspuns utilizator avertizat
| norisorulpufos a răspuns:

Stai linistita ca nu o sa cazi.
E foarte mica probabilitatea.