| Cristinna_8657 a întrebat:

Care este tara voastra preferata? de ce este? a mea este franta, mi se pare o tara romantica si frumoasa, are turnul eiffel, muzeul luvru si multe alte lucruri minunate.

17 răspunsuri:
| AlinaG a răspuns:

Canada si Lesotho happy

| Absent a răspuns:

Los Angeles, California, MINUNATA din punctul meu de vedere.http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| cosmin21 a răspuns:

Romania, pentru ca daca stii unde sa cauti gasesti si aici lucruri frumoase.

| IoanaTempah a răspuns:

Imi plac foarte multe, dar avem o tara foarte frumoasa din punct de vedere turistic si al monumentelor, dar din pacate. din alte puncte de vedere nu e deloc frumoasa, pacat! sad Doar parerea mea!

| Muhteşem a răspuns:

Mie imi place India,si tot ce tine legat de ea :->.De ce? Pentru ca are monumetul dragostei eterne Taj Mahal,pentru ca are o multime de obiceiuri si sarbatori,pentru ca indienii sunt credinciosi si respecta traditiile, si tot asa, sunt foarte multe de spus despre India.Este o tara speciala si placuta mie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Egiptul si Italia. Egiptul chiar nu stiu de ce! Poate ma atrag piramidele? Dar stiu ca de mic vreau sa ma duc acolo. Italia deoarece e o tara romantica cu o istorie destul de interesanta, cu traditii si obiceiuri frumoase. Are Coliseul si Columna lui Traian. Un lucru ce-mi place la ei ca au fantane foarte frumoase!

| Myuu a răspuns:

Tara mea favorita este Japonia deoarece imi place mult cultura lor, istoria lor (cum ca japonezii au renascut din cenusa), limba lor si mi se pare o tara minunata pe care in viitor as vrea sa o vizitez.

| TeodoraMaria98 a răspuns:

A mea este Grecia.Are foarte multe monumente istorice si sunt o gramada de locuri de visitat(sparta atena...)si sunt mii de legende cu zeii.Ok pa-pa!

| EllaEllii a răspuns:

Franta este si a mea.

| xCookiieMonster a răspuns:

Tara mea preferata este Coreea de Sud. cred ca acolo poti sa te linistesti si este foarte frumos.de acolo vine si filmul meu preferat.(Giuvaierul Palatul) este un film coreean din corea de sud (Seul-capitala) ar trebui sa vezi serialul ca sa stii ce simt. este foarte frumos.deacea cand o sa fiu mai mare sa termin liceu. vreau sa ma duc in coreea.te pup.si alte motive mai am dar mi-ar luat o groazalaughing

| perenasop a răspuns:

Ai dreptate in legatura cu Franta.E o tara minunata si nu se afla cu un picior in groapa ca Romania asta a noasta...

A mea este Grecia.De ce?
Pentru ca are niste privelisti uluitoare.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Al doilea motiv este ca toti cetatenii de acolo sunt extrem de bine educati si nu au o reputatie patata ca uni concetateni de.ai nostri.
Al treilea motiv este ca aceasta tara are o istorie sclipitoare plina de aventuri.Un mare filosof spunea:"Modul de viata al Grecilor ar trebui sa fie modul tuturor de viata."

Si Romania a noastra este o tara cu bogatii de neichipuit dar pacat ca Domnii Boc si Basescu si Doamna Udrea nu stiu cum sa se foloseasca de ele in folosul nostru.:(

Pa!:-h

| vyutsuu a răspuns:

Franta,mi se pare o tara romantica si frumoasa, are turnul eiffel, muzeul luvru si multe alte lucruri minunate.

| Abstract123456 a răspuns:

Eu as da orice sa merg in America...acolo poti face orice oricand.you know..."American dream"

| catalina88 a răspuns:

A mea japonia.

| fetitza_4476 a răspuns:

Pai am fost la londra(a fost f frumos),in Croatia iare e ff frumos(am fost pe insula),in austria la schii, in grecia, turcia am fost in f ulte locuri si toate mi-au placutbig grin.te poti duce in spania

| Meddydeea a răspuns:

Tara mea preferata este Elvetia.

| Arthur_1417 a răspuns:

Am vazut foarte multe contintente:
Europa,Asia, SUA, Africa
insa tara mea preferata este Marea Britanie,