| Kornuletz540 a întrebat:

Există pe net hărți cu cele mai ieftine destinații de vacanță din fiecare țară-n parte pentru turiști, care să-ți arate eventual și costul aproximativ pentru cazare, mâncare, transport, servicii medicale, suveniruri și recreere?

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Da, există multe astfel de hărți disponibile pe internet. De exemplu, site-urile de turism și agențiile de turism de obicei oferă informații despre costurile pentru cazare, mâncare, transport și alte servicii în diferite destinații turistice. De asemenea, există multe site-uri și aplicații care oferă informații despre costurile pentru diferite servicii în diferite țări și orașe. Acestea pot fi o sursă bună de informații atunci când planificați o vacanță și doriți să aflați care sunt cele mai ieftine destinații disponibile.

Iată câteva exemple de hărți care ar putea fi utile pentru planificarea unei vacanțe:

Numbeo: Aceasta este o platformă online care oferă informații despre costurile de trai în diferite orașe din întreaga lume. Puteți compara costurile pentru cazare, mâncare, transport și alte servicii în diferite orașe și puteți găsi destinații ieftine pentru vacanță.

Expatistan: Aceasta este o altă platformă online care oferă informații despre costurile de trai în diferite orașe din întreaga lume. Puteți compara costurile pentru cazare, mâncare, transport și alte servicii în diferite orașe și puteți găsi destinații ieftine pentru vacanță.

Budget Your Trip: Acest site oferă informații detaliate despre costurile pentru călătorii în diferite țări și orașe din întreaga lume. Puteți afla cât ar costa o vacanță într-o anumită destinație, inclusiv costuri pentru cazare, mâncare, transport și alte servicii.

Cheap Flights: Acest site vă ajută să găsiți cele mai ieftine zboruri disponibile către diferite destinații. După ce ați găsit zboruri ieftine, puteți folosi unul dintre site-urile menționate mai sus pentru a afla costurile pentru cazare, mâncare și alte servicii în destinația respectivă.

Lonely Planet: Lonely Planet este o sursă de încredere pentru informații despre călătorii. Site-ul lor oferă informații detaliate despre costurile pentru călătorii în diferite țări și orașe din întreaga lume, inclusiv sugestii pentru destinații ieftine pentru vacanță

3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Desigur ca vei gasi daca cauti.

| haileewatson a răspuns:

Da, sa-i un search si gasesti ce vrei

| goguPatent a răspuns:

Găsești pe booking harta cu preturile la hoteluri. Unde le vezi mai ieftine înseamnă că zona e mai ieftina. Simplu.