| anonim2789 a întrebat:

Hei,am și eu o intrebare pentru cine cunoaste și a mai fost.Eu și iubitul meu avem in plan sa mergem in Turcia mai pe la sfârșitul anului undeva la 4-5 zile,cam cat ar fi costurile per total? adica o cazare modesta,mancare, vizitări, motorina deoarece am prefera sa mergem cu mașina.Multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Turcia e o tara ieftina, sunt sigur ca puteti afla de pe booking cat o sa va coste cazarea, cat despre motorina nu va poate spune nimeni, una e sa plecati din Bucuresti alta din Satu Mare.

| anonim2789 explică (pentru suntserios):

Da aveți dreptate, am uitat să menționez cu plecare din Bucuresti

| StoicAnalysis a răspuns:

Afli cat consuma masina ta la suta de kilometri si restul de calcule le poti afla si singura.
Cat despre cazare cauti pe booking una mai accesibila. La mancare nu va trebuie prea multi bani ca nu mancati pana regurgitati zi si noapte ca boierii laughing. Trei mese pe zi in Turcia nu e paguba la portofel sti ce zic? laughing

| anonim2789 explică (pentru StoicAnalysis):

Cred ca nu ați înțeles întrebarea, am menționat cine a mai fost și cine ne ar putea spune cam cat au cheltuit ei, răspunsul dvs nu m-a ajutat cu nimic…

| StoicAnalysis a răspuns (pentru anonim2789):

Cred ca nu ati inteles raspunsul. Voiam sa insinuez ca experienta personala pe care vreti dvs sa o aflati de la ceilalti, o puteti calcula si afla si cu informatiile pe care deja le detineti.

Adica ce rost are sa astepti o persoana pentru a-ti da un raspuns, pe care il poti afla singur calculand consumul masinii personale cu kilometrii pe care vrei sa-i parcurgi plus detaliilor pretioase pe care le gasesti pe booking si google map?

Era de inteles daca informatiile cerute aici nu se gaseau deloc pe internet. Si mai ales ca referitor la raspunsuri, le vei primi variate de la oameni cu resurse variate. Adica unul poate sa-ti zica ca toata vacanta va costa 2000 euro si altul sa-ti zica ca l-a costat pe el 1000. Pe tine nu te va ajuta deloc informatia asta. Pentru ca nu se muleaza pe cerintele si resursele tale.