| LohneheriusAy a întrebat:

Salut TPU! In urma cu vreo 2 ani, am inceput sa calatoresc prin toata tara, fiind elev, am gratuit la CFR, si cum sunt in clasa a 12 a, nu mai beneficiez mult de gratuitatea asta.
Intrebarea este ce orase imi recomandati sa vizitez (tinand cont de faptul ca pe cele mai mari si mai cunoscute le-am vazut deja, si va las mai jos o lista cu cele vazute pentru a nu le repeta )?
Bucuresti
Timisoara
Craiova
Arad
Iasi
Bacau
Targoviste
Sighisoara
Constanta
Orsova
Târgu Jiu
Cluj Napoca
Oradea
Deva
Hunedoara
Alba Iulia
Sibiu
Brasov
Simeria
Vatra Dornei
Gura Humorului
Praid
Piatra Neamt
Mangalia
Drobeta Turnu Severin
Pitești
Roman
Baia Mare
Sighetu Marmației
Galați
Ploiești
Sinaia
Satu Mare
Rîmnicu Valcea
Săvârșin
Caransebeș
Bran
Turda
Câmpia Turzii
Dej
Târgu Mureș
Braila
Buzau
Resita
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sulina, Sânnicolaul Mare, Jimbolia, Lipova, Beiuș, Gherla, Sfântul Gheorghe, Odorheiul Secuiesc, Lugoj, Huși, Bârlad, Brad, Salonta, Onești, Curtea de Argeș, Făgăraș,...

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca doar voiai sa te lauzi cât de mult te-ai plimbat cu trenul și câte orașe ai vizitat. Acum ar trebui sa spun și eu câte județe am vizitat in Romania doar mergând pe bicicletă. Iar eu de pe bicicletă vad diferit în comparație cu ceea ce vezi tu din tren. Măcar dacă ar fi oferit și cfr niște condiții mai de, Doamne Ajută. De fapt cred ca ai transpirat și tu atât de mult in aceste trenuri ( mai ales vara), cum transpir eu ca biciclist. Măcar pe bicicletă mai adie și vântul cât de cât, când în trenurile cfr ești închis ermetic, fără AC, fără posibilitatea de a deschide geamul.
Ma faci sa râd acum.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru LohneheriusAy):

Ai fost în afara țării, ce sa spun. Om cu inteligență ar trebuie sa știe de google maps, ai acolo toate orașele. Dacă într-unul nu oprește trenul, sari din mers. Apoi un călător își face o lista înainte, un plan de călătorie, nu doar se plimbă ca Vodă prin lobodă și apoi "oare ce sa mai vizitez?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru LohneheriusAy):

Nu mai scrie romane pentru ca nu ma obosesc sa citesc. Sunt informații pe care poți sa le găsești și singur. Dar tipic TPU, veniți aici și așteptați sa va îndesam informații precum mâncarea în cioc la puii de pasare. Înțeleg ca toți pentru unul, dar sa nu exageram totuși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tu nu ai menționat Bistrița, Suceava, Miercurea Ciuc, Târgu Mureș, Vaslui, Bârlad, Botoșani, Sfântu Gheorghe de Covasna, Covasna oraș în județul Covasna. Ia uite câte am găsit doar uitând-ma pe google maps. Grea viata de călător mai ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar ai întrebat. Nu pe mine, la modul general. A deranjat adevăratul, așa-i? Gândește un pic înainte, studiezi harta României, îți planifici care zone vrei sa vizitezi și mai bine te-ai orienta spre o anumita regiune. După ce termini de vizitat regiunea, mergi in alta regiune. Cel puțin asa as proceda eu pentru ca mai apoi ma învârt ca titirezul fără a vizita mai nimic. Așa poți tine o evidenta mai exactă. Probabil ești elev la transporturi.