| johnny2123 a întrebat:

Salutare, am si eu un mustang 2.3, dar nu am optiunea de a porni motorul din cheie. Credeti ca daca as schimba cheia cu una care are optiunea respectiva ar merge sau nu se mai poate daca nu am ales din fabrica?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La ce faci referire cu pornire motorului din cheie?
Ai sistem de pornire start-stop?
Te referi sa apesi pe cheie/ telecomanda si sa porneasca?
Nu am idee ce producatori pun asta, dar stiu ca exista solutii aftermarket precum anumite sisteme de alarme care fac posibila chestia asta, dar nu recomand pentru ca una din telecomenzi trebuie sa stea mereu in masina
Daca exista asta ca optiune pusa la dispozitie de catre producatorul masinii tale, cu siguranta masina ta nu are acele module care fac posibila aceasta optiune.
Cel mai bine te poate lamuri o reprezentanta FORD
Poate ai norocul si acest modul este deja montat dar inactiv si trebuie doar sa cumperi alta "cheie"
Cheia asa cum o numesti tu nu se poate schimba cu alta pur si simplu, pentru ca trebuie codata inainte ca masina ta sa o citeasca, altfel orice telecomanda ar deschide orice masina!

| relian a răspuns:

Optiunea respectiva trebuie sa o aibe masina nu cheia, trebuie sa fie in softul masinii.
Uite cei doare pe unia laughing stai in casa, sau mai stiu eu unde, apesi din greseala se aprinde motorul, tu nici nu stii laughing sta masina in parcare si iti consuma benzina, cand te duci, sarac fiind, ai luat mustang, doar asa sa te dai mare, benzina ai in rezervor doar pe fund laughing cum zic ajungi in parcare masina moarta, nu mai pleaca deloc, benzina sa consumat.