| bebe1000 a întrebat:

Salutare TPU!
La anul as vrea sa plec in a 2 a parte a lunii Ianuarie intr-o expeditie Zagreb-Viena-Bratislava-Budapesta...cu cazarile si transportul am rezolvat dar nu stiu ce cheltuieli as avea cu restul... cam 3 zile jumatate ar fi in fiecare loc. Intrebarea mea ar fi cam cat credeti ca o sa ma duca (mancare+transport local+vizite)?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu știi să faci economie în deplasare, pune 100 de Euro pe zi de locație.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Restul de care spui depinde doar de tine.

| sierra1 a răspuns:

Fără măcar 100 eu alocați pe zi, mai bine rămâi acasă

| Yuoia a răspuns:

Mancarea. Depinde ce vrei. Mananci la restaurant sau cumperi din alimentara si mananci in hotel.
Muzeele nu sunt ieftine. De la 20 euro in sus. Dar cum zice cineva aici, cauta carduri de reduceri.

| Mavni a răspuns:

Vezi ca in orase ca Budapesta sau Viena (poate si restul) exista carduri de turisti cu reducere la vizite in muzee si la transportul public. Desi e posibil ca la transport sa iesi mai ieftin cu un abonament de o zi sau cat stai.
Anul trecut am vazut pe net oferte la Viena. Intri in "Orasul Viena" si gasesti. La fel la restul.

| Mavni a răspuns:

Esti razbunator, sierra1. Dai nefolositor si eronat pentru ca TU esti nefolositor societatii.
Ai calatorit in afara si nu ai gasit carduri turistice?
Ei iata, inca un lucru la care nu te pricepi! Dar stii sa te certi. Asta da, stii bine.

| sierra1 a răspuns (pentru Mavni):

Nu drăguță Mavi mamă, doar ți-am răspuns și repet, fără banii ăia alocați, stai acasă.

Că in subconștient (îl ai?) ești perfect de acord cu ce am spus, uite că ai apreciat cu fundă un răspuns IDENTIC - 100 eu. pe zi.

Și incă una: dacă folosește cineva societății (sau nu), nu știi dar in mod cert NU ești tu in măsură să decizi/apreciezi tu

| Vântulalb a răspuns (pentru sierra1):

Observ ca te certi cu toata lumea, nu numai cu mine. Deci nu ai ceva cu mine, ci cu toti. rolling on the floor
Si esti atat de orbit si fixat pe cearta, incat nici nu vezi ca altcineva a pus intrebarea si a dat funda. rolling on the floor
Ori s-a schimbat ceva pe site? Dam toti funzi oriunde?

| Vântulalb a răspuns (pentru Mavni):

Sarut mana, Mavni! I-ai spus-o bine.
Toate aprecierile mele!

| sierra1 a răspuns (pentru Vântulalb):

Vântule, unde am făcut noi schimb de replici?

| Vântulalb a răspuns (pentru sierra1):

Acolo unde ti-ai sters urmele.
De mult evit sa-ti mai raspund. Dar tu ma provoci mereu. Am intrat pa "Turism" sa vad ce ai mai spus acolo unde ai sters cel putin 12 mesaje prin care te-ai certat cu userul care a pus intrebarea. Si unde iar ma provocai desi mi-ai sters si mie raspunsurile. SURPRIZA! Intrebarea este stearsa. Iti stergi toate urmele. Sa te creada ceilati cinstit si serios. Asa am dar peste aceasta intrebare unde am vazut ca iti mentii obiceiul.
Ti-am raspuns acum ca sa-ti fie clar.
Si nu ma mai deloga cand intru pe TPU. Asteapta cel putin sa-ti raspund.

| sierra1 a răspuns (pentru Vântulalb):

" Vântulalb: SURPRIZA! Intrebarea este stearsa"

Vântule, surpriză (alta!) - am formulat zero intrebări!

| Vântulalb a răspuns (pentru sierra1):

Stii bancul ala cu "culmea ghinionului"
Nu o fa pe-a prostul, ca nu tine. S-ar putea sa ai ghinion.
Am spus: "acolo unde ai sters cel putin 12 mesaje prin care te-ai certat cu userul care a pus intrebarea. " Nu erai tu ala.
Iar lasi loc de confuzie ca si aici unde te certai cu Mavni.
La revedere!

| sierra1 a răspuns (pentru Vântulalb):

Imi pare că habar n-ai cum funcționează site-ul ăsta. Nu-i bai, tu să fii sănătos!

și scrisesem: "Vântule, surpriză (alta!) - am formulat zero intrebări!"

imi pare că ai probleme și cu ințelegerea unui text. Din nou, nu-i bai!