| wizard_cristi a întrebat:

Stiti care este timpul necesar pentru transferul de la un avion la altul la Munchen? Am un bilet cumparat la Lufthansa pentru Bucuresti - Amsterdam cu conexiune la Munchen. Problema e ca la dus, intre aterizare si decolare am doar 30 de min (asa mi-a pus calculatorul Lufthansa zborurile). Prind avionul?

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

De la un terminal la altul cca 15 min lejer si uite si cum arata aeroportul. Pe bilet poti sa ai terminalele deja scrise si te poti orienta mai usor http://www.munich-airport.de/en/consumer/plaene/index.jsp

daniela
| daniela a răspuns:

Iar de bagaje nu-ti face griji, tu esti in tranzit si nu le vei ridica decat in amsterdam

| MidnightLady a răspuns:

Da il prinzi. Faci cehck-in-ul pana la destinatia finala, si 30 de minute sunt suficiente pentru a te imbarca in cursa spre Amsterdam.
Poti cere mai multe informatii la biroul de check-in.

| spiridus_7223 a răspuns:

Na acu depinde daca ai bagaje este cam greu
ca dintr-un avion coboara pasageri si pe urma mergi si astepti sa iti vina bagajul. dar daca nu ai bagaj da se poate. sper sa reusesti