| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Vreau sa fac voluntariat si ma gandeam sa merg la spitalul judetean, dar eu vreau sa dau la facultatea de psihologie. O sa ia in considerare si daca fac voluntariat la spitalsau doar in domeniul psihologiei?
Funda!

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa ia in considerare. Nu iti trebuie voluntariat ca sa intri la facultate (cel putin daca vrei sa dai la facultate in Romania), deci in sine faptul ca ai facut un voluntariat este un plus pe care il vei avea la facultate in viata profesionala si in dezvoltarea ta personala.

Daca dai la facultate ca sa devii psiholog clinician sau psihoterapeut, cel mai bine ar fi daca ti-ai gasi sa lucrezi in domeniul sanatatii mintale ca voluntar, chiar daca faci munca si de secretariat dar poti fura meserie. Dar oficial se iau in considerare orele lucrate pe domeniul exact ales de tine, dupa ce deja ai un anumit nivel de calificare. Depinde ce vrei tu din asta. Este oricum un pas bun si de pierdut nu ai ce sa pierzi. Succes!

1 răspuns:
| Al_Mihai_1999 a răspuns:

Da dc nu