| CataAndiCata a întrebat:

TPU. Sunt clasa a-X-a si as fii interesat sa ma apuc de voluntariat. Ma puteti ajuta cu sugesti si sfaturi. Sunt din Bucuresti.

3 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Buna. Sfatul meu este sa te gandesti mai intai ce anume ti-ar placea sa faci ca voluntar, sa nu fie doar de dragul de a face voluntariat, sa fie ceva ce chiar vrei sa faci si o cauza in care crezi. O colega a facut o pagina in care ofera informatii despre oportunitati de voluntariat - poate te ajuta cu ceva: https://www.facebook.com/coltul.voluntarului

| adeluna a răspuns:

Uite, ai putea incepe de aici : http://www.catalogong.net/lista-ong-uri-inscrise.html
poti incerca sa dai un google search cu "ong...(orasul tau)" Felicitari pentru initiativa, sunt o gramada de proiecte care au nevoie de energia si implicarea ta!

| Mariii1 a răspuns:

Buna, e foarte bine daca esti preocupat de voluntariat. In primul rand o sa vezi ca dupa multe activitatii ai o multumire sufleteasca de nemasurat. Insa depinde in ce domeniu vrei : in legatura cu oamenii - relatii interpersonale, cu animale (salvarea acestora, ingrijire) sau diverse activitatii happy