| adinutza_3925 a întrebat:

Ce ati face pentru o lume mai buna?

Răspuns Câştigător
| KidoSmart a răspuns:

As incerca sa ma implic mai mult in proiectele de voluntariat
am bun simt( nu arunc hartiile in mediul inconjurator)

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru o lume mai buna ar trebui sa iei fiecare cetatean la rand sa il asculti si sa ii rezolvi probleme. Ti-ar trebui suma vietilor a tuturor pisicilor de pe pamant care au existat vreodata si vor exista. Dar eu zic ca meritahee hee

| JeSa a răspuns:

Daca patronii ar intreba angajatii "ce putem face pentru. a va imbunatati traiul(?!)" ori statul, - asta e doar un pas, un ex. - spre care lumea s-ar potoli de a mai recurge la alte gesturi necugetate; deci totul sa vrem, ca de putut se poate!, asadar cu ignoranta nu ne vom putea schimba. ...trebuie sa pune-m"osul la bataie cu totii", devenind voluntari, intelepti.Schimba lumea, prin sintagma "„Ajută-ţi aproapele"! - e de ajuns,,, sa ai rabdarea sa-ti intelegi si totodata - sa dăruieşti - ajutandu-ti seamănul.
"Speranta (ne) moare ultima"!

nony
| nony a răspuns:

Dragoste! (in lume)

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Fac deja.
1. Am bun-simt.
2. Sunt voluntar.

| Silvia a răspuns:

As omorÎ unii oameni...
Fara regreteoh go on.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Sunt voluntar la ingrijirea animalelor la adoposturi si am bunul simt de a nu arunca pe joc, de a stinge focul in padure si imi stange cunoiul cand merg la un pitnic cu familia, de a ajuta orice animal.mai mult de atat nu stiu ce as putea face avand in vedere ca eu sunt doar una singura.eu zic ca fac fapte destul de bune si chiar si cel mai mic lucru facut bine influenteaza natura.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Defaot sunt voluntara ca sunt fata nu sunt voluntar

| cosmon a răspuns:

Sunt prea multi prosti in lumea asta ca sa o mai putem salva.

| Yly a răspuns:

Dar tu ce ai face?

| Giuly_3112 a răspuns:

as face orasele mai curate

| lora_9285 a răspuns:

Eu, tot timpul incerc sa fac ceva bun pentru altii. Sunt si voluntara. Insa, pentru a schimba lumea este nevoie de contributia tuturor. Eu, sunt doar o picatura intr-un ocean imens.

| viorel13 a răspuns:

As planta multi pomi.

| alexbzalex a răspuns:

Eu presedinte

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As impusca politicienii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As incerca sa ma schimb eu sa devin o persoana mai buna

| mermadia a răspuns:

M-as sacrifica!

| stetoscop a răspuns:

As manca un pui friptlaughing

| marioas a răspuns:

Ma comport ca si cum traiesc intr-o lume buna!