| anonim_4396 a întrebat:

Cum si unde te poti inscrie ca voluntar international, pe perioade scurte (2sapt-1luna)?

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Stai cuminte și învață! Totdeauna mai găsești câte ceva de învățat, numai să vrei asta! Faptul că vrei să ajuți oameni este frumos, dar și în preajma ta, vei găsii oameni care pot fi ajutați, dacă consideri că merită sa fie ajutați. Nu ești obligată să mergi la dracu / capătul Pământului, ca voluntar international, pe perioade scurte (2sapt-1luna)?

| serenna19 a răspuns (pentru MMihai):

Ai dreptatea, intotdeauna mai gasesti cate ceva de invatat, tocmai asta e si ideea voluntariatului, pe langa faptul ca mai adaugi si altfel de lucruri valoroase experientei tale de viata, ca de exemplu o limba straina sau o noua cultura. Raspunsul tau nu are relevanta, te rog sa te abtii la urmatoarele mele intrebari daca stii ca nu-mi poti fi de niciun ajutor. Si probabil crezi ca sunt o adolescenta care abia asteapta sa plece de acasa cat mai departe; afla ca am 30 ani, dar dorinta de a invata incontinuu nu ar trebui sa dispara niciodata