Întrebare recomandată | Adiiordache a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa imi ocup timpul liber cu activitati de voluntariat. Unde ma pot inscrie? am incercat la crucea rosie dar nu am reusit.

Răspuns Câştigător
| GhettoDac a răspuns:

Salut, cred ca cea mai buna varianta a ta e sa te interesezi direct de ONG-uri si sa aplici la ei, WWF si multe altele de genul chiar au nevoie de voluntari, totusi, din ce am observat, pe net, site-ul voluntariat.ro si tot ce ar trebui sa se ocupe de gestionarea posturilor disponibile voluntarilor nu isi fac treaba nici macar putin!

5 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

La spitalul judetean din orasul tau.

| PeFuga a răspuns:

Din ce oras esti?

| Adiiordache explică:

Sunt din Ploiesti, as dori sa ma inscriu la un ONG.

| TOP10Litera a răspuns (pentru Adiiordache):

Încearcă la Centrul Social Ploieşti al Fundaţiei Estuar www.estuar.org pe strada Iuliu Maniu la Nr. 26A. Domna psiholog Cătălina Popescu (coordonatoarea Centrului Social) Se va bucura să aibă un voluntar. Ai mare grijă să ştii EXACT ce activităţi propui să fie sustenabile şi să ai habar de ceea ce faci!

| andreea2016 a răspuns:

GROW, ESphere, New York Crew