| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de niste ideei.
in comuna de la tara de unde sunt eu este un sat foarte sarac si anul acesta de Craciun as vrea sa fac un gest frumos si sa strang de la oamenii care vor sa ofere haine vechi si jucarii.
chestia este ca nu ma dau banii afara din casa ca sa merg cu masina din casa in casa,din oras in oras ca sa intreb cine vrea,insa vreau sa fac niste pliante cu nr de telefon, si sa fiu contactat cand o persoane vrea si are sa ofere niste haine sau jucarii.ce ideei imi mai puteti da? va multumesc.

4 răspunsuri:
| alesiasaf a răspuns:

Daca esti de la tara o alta modalitate ar fi sa vorbesti cu preotul si sa anunte duminica in biserica. Ar fi mult mai eficient...

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru alesiasaf):

Pai eu la biserica le voi impartii oamenilor, eu vreau sa cer ajutorul persoanelor de la oras, care arunca hainele la gunoi si jucariile, si in afara de niste afise cu nr meu, ce as mai putea face?

| alesiasaf a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Aaa, am inteles altceva...Afisele nu prea au efect...lumea nu le prea baga in seama. Cand e vorba de dat ceva, mai bine te adresezi personal oamenilor. Totusi, te-ai putea adresa unor institutii, cum ar fi scoala. Le expui cauza ta, si daca sunt de acord vor face cheta in scoala.

Răspuns utilizator avertizat