| anonim_4396 a întrebat:

Audi TT (RS sau nu) sau Audi A3? Variante desigur mai vechi, pana in 5k euro.
Care merita mai mult si niste link uri.
Am 17 ani, mai e putin pana dau de permis si ma gandesc si la ce masina sa-mi iau, poate chiar inainte de a lua permisul ca sa ma motiveze sa invat mai mult pentru acesta.
Sincer imi plac masinile sport gen TT-ul, dar chiar si asa are doar 2 locuri, maxim sa stau cu o viitoare iubita XD

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand unui inceptor masini sport sau masini mari, ci masini foarte mici, usor de manipulat si second hand evident, pe care sa invete sa sofeze, fiindca in primii 3 ani cat invata, va avea cu siguranta accidenete.
Dupa 3 ani iti poti lua orice masina iti doresti si-ti permiti, dar pana atunci, ia-ti una mai ponosita si mai mica, ca sa inveti sa sofezi pe ea.

| Ionutcercel7 a răspuns (pentru Violleta2022):

Audi TT e foarte mica comparativ cu multe masini si de A3, dar este ceva sport totusi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionutcercel7):

Stiu ca-i mica, doar ca-i masina sport, puternica ceea ce tu ca incepator nu ai nevoie, dimpotriva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

TT-ul este doar pentru plimbare, A3-ul te ajuta mai mult ca masina.
Dar fiind vorba de masina de 18 ani, poti sa-ti faci boala, si sa iei "masina visurilor", pentru ca nu ai responsabilitati acum, doar te bucuri de viata.
O folosesti 2-3 ani, apoi vezi tu ce masina iti cumperi, sa-ti acopere nevoile care vor aparea intre timp.