| TheMoon15 a întrebat:

Se da situatia urmatoare.
Daca eu am avut o prietena foarte buna si i-am spus chestii personale, am barfit lume cu ea si alte lucruri de genul asta pe care le stie doar ea, si intr-o zi s-a intors si mi-a zis pe fata ca daca nu fac ce spune ea o sa le zica persoanelor respective despre ce am zis eu de ele si o sa imi distruga complet viata, ce pot face? Mentionez ca lucrurile au degenerat in timp de la un pumn, sa fac cafele si sa ma trimita dupa sucuri la lucruri foarte disturbing, cum ar fi sa isi puna organul pe fata mea si sa plang incontrolabil ore intregi din cauza asta.
Ce pot face avand in vedere ca nu am rani vizibile si nici nu as vrea sa ii fac la fel de mult rau.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

''nici nu as vrea sa ii fac la fel de mult rau.''?

Asta e abuz sexual, se fac ani frumosi de inchisoare pentru fapte de gen.

Aici e clar vorba de santaj, si daca esti major, e de mers la politie.

| johnnny123 a răspuns:

Stai un pic să clarificăm... Deci tu ești băiat, iar o fată te șantajează să o lași "să își pună organul pe fața ta" și să te lovească pentru a nu face publice niște bârfe și niște informații personale?

Am înțeles corect?

| ioana748 a răspuns:

Mergi la politie cu înregistrări.
Sa spuna ce o spune, cine o sa creada un gunoi ca aceasta persoana.
Invata sa ti asumi ce ai facut, asta este, dar nu raspunde santajului.
Daca nu vrei sa i faci rau, atunci toata viata vei fi jucaria acestei persoane.
Acest abuz te va afecta si fara sa realizezi vei fi un om distrus.
In locul tau spuneam eu persoanelor ca am gresit si am barfit si terminam povestea
Cum sa fii abuzata sexual si tu sa scrii aici in loc sa reclami.
Normal ca plangi incontrolabil, este un lucru rau ce ti se intampla.
Doamne apara si pazeste.

| LisaJulie a răspuns:

Vorbeste cu persoane adulte si ei vor lua o decizie! Si in al doilea rand NU mai bârfi! E unul dintre cele mai urate lucruri din punctul meu de vedere!

| MistarGoGu a răspuns:

Pai are dovezi ca ai barfit cu ea despre altii? Sau " latra " asa sa te intimideze?
Pai barfitul e chestie " păcătoasă " si acum s-a întors roata!
Naspa situație!
Faci niste înregistrări daca te amenință cu violență! Fara urme vizibile cam greu de obținut certificat medico-legal si depus plângere la Politie!

| Jessica1235 a răspuns:

Nu mai fi "sclavul'' acelei persoane, rupe orice legătură cu ea, dacă te mai amenință mergi la poliție cu toate dovezile pe care le ai. Te intimidează doar ca să-și bata joc de tine.

| nigja30 a răspuns:

Eu as fi fericit