| loveyou99 a întrebat:

Am 13 ani. Nu stiu daca sunt nebuna sau schizofrenica dar chestia e ca vorbesc cu mine, in gand. Imi imaginez ce ce sa zis sau sa scriu. Ex. Acum 1 minut m-am gandit la ce sa scriu... Nu poot sa ma opresc! Uneori cand sunt (singura) in bucatarie vorbesc (tare)... spun cum sa fac mancarea etc. Si de cele mai multe ori tin sa ii zic ce fac lu` mama. De ex ca vorbesc singura (asta nu i-am spus) etc. Ce sa fac sa scap de "tic:urile" astea? Sunt nebuna?! Obs! Cand sunt la scoala, acasa sunt normala, dar mai mult cand sunt singura mi se intampla din astea, si nu sunt timida. Ce sa fac? sad

6 răspunsuri:
| alex951 a răspuns:

Nu inseamna ca esti nebuna sau schizofrenica daca stai 2-3 min si vorbesti cu tine insuti si eu mai stau asa si vb cu mine insumi (chestia e cand stau de vorba cu mine insumi eu imi reprosez lucruri pe care le-am facut sau pe care trebuia sa le fac)
vreau sa zic ca esti normala nu ai nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vorbesti cu tine in gand e una, dar sa vb tare cu tine e ciudat...

| alecsalecs a răspuns:

Vrei sa ne cunoastem?
vrei sa vb pe mess? da mi mesaj pe privat ok?

| loveyou99 explică (pentru alecsalecs):

Nu, e ok. Am vorbit cu mama acum, si mi-a zis ca pana si vorbestesingura si ca mai toata lumea face asabig grin Mersi mult pentru raspuns happy

| alecsalecs a răspuns (pentru loveyou99):

Dar vreau sa ne cunoastem sau te ai speriat?

| InnaBotezatu a răspuns (pentru alecsalecs):

Lasa mah fata in pacelaughing ce sari asa repede pe ea?happy