| ForbiddenLove a întrebat:

As vrea sa aud parerea voastra in legatura cu ceva.Noi la ora de matematica avem o lista pe care scriem cate un punct la fiecare tema nefacuta.Profesoarea ne-a spus azi ca sa ne facem toate temele pentru maine astfel incat sa avem doar un singur punct(sau deloc) altfel ne da o nota (mica binenteles). Eu am acumulat 3 puncte(adica 3 teme nefacute)."prietena mea cea mai buna" are 1 punct.Am intrebat-o daca are toate temele sa imi imprumute caietu sa vad ce teme imi lipsesc. Ea a zis ca mi-l da. Dupa aceea a venit si o alta colega si a intrebat daca putem sa-i dam un caiet care are toate temele (si ea avea 3 teme nefacute). Si i-am zis eu ca nu pot ca nu am toate temele ...si trebuie sa mi le fac si eu ia "prietena mea cea mai buna" o zis ca il da ea ca ea are doar o tema nefacuta (si de fapt imi spusese mie ca mi-l da prima oara). Si chestia care ma enerveaza si mai tare este ca de fata aia tot timpu vorbea ca ii proasta si blahblah.SI stateam acolo si nu stia la care sa il dea.Si i-am zis sa il dea ei si am plecat (binenteles suparata pe ea). Credeti ca m-am gandit bine? Eu sunt de parere ca ar fi trebuit sa mi-l dea mie in primul rand stie ca am probleme destul de mari cu matematica si inca o nota mica la colectie...in al doilea rand eu abia il cerusem si in al treilea rand suntem "cele mai bun prietene".

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ia aminte din greselile anterioare!
Nu le mai repeta pe parcurs!
Domnisoara a gresit prin simplul fapt ca ti-a promis caietul si nu s-a tinut de cuvant.
Matematica este o stiinta care se leaga, ai pierdut o veriga, acela nu se mai poate numii lant!
Pune manuta si fa-ti temele singurica, in acest ritm nu o sa ajungi departe, si chiar daca o sa ajungi, o sa constientizezi ca ai ajung degeaba.

| DiDi a răspuns:

Cand faci cuiva o promisiune, nimic nu trebuie sa te impiedice pentru a implini promisiunea respectiva. Treci peste toate, si peste toti, doar pentru ca ai promis un lucru si trebuie sa duci promisiunea pana la bun sfarsit.
A gresit, da, n-a procedat deloc corect si pe buna dreptate te-ai suparat pe ea, si eu as fi facut la fel daca eram in locul tau.
Dar, stii cum se spune: " Prietenul la nevoie se cunoaste ".happy

| just0stefana a răspuns:

Da stiu ca nu a procedat corect si c te-ai suparat pe ea pe buna dreptate, dar ar trebui sa mergi sa-ti faci singura temele alea!

hai ca-s numa trei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a facut asa ceva Logic nu este prietena ta cea mai buna.Ar trebui sa te distantezi incet incet de ea.Sun sigura ca iti vei gasi o prietena foarte buna care nu va renunta la tine asa de usor mai ales pentru cineva pe care o barfea inainte.Incearca sa iei de la alti colegi temele la matematica, sau cel mai bine ca sa nu te mai rogi de unu si de altu fa. ti uh singurica temelewinking